Thumbnail روزانه ممکن است شما بارها و بارها با افراد مختلف دست بدهید و به اصطلاح مصافحه کنید و هرگز فکر نکرده اید که این دست دادن ساده چه تاثیرات شگرفی می تواند در روابط شما به وجود آورد.  دست دادن، تصاویر ذهنی در ذهن طرف رابطه ایجاد می کند که اگر این تصویر مثبت باشد حس اعتماد در طرف مقابل ایجاد می کند، ولی اگر این تصویر منفی باشد، به راحتی نمی توان این تصویر ذهنی را پاک کرد و نظر طرف مقابل را تغییر داد. اصولا آموزش زبان بدن به شما کمک می کند که بتوانید تصویر ذهنی درست و مثبتی از خود در ذهن طرف مقابل به جای بگذارید.
  Thumbnail تصور کنید؛ شب‎هنگام به یاد یکی از دوستان دوران تحصیل‎تان می‌‎افتید و از سر دلتنگی با او تماس می‎گیرید، مکالمه‎ی تلفنی شما چیزی بیش از دو ساعت به طول می‎انجامد؛ زیرا شما از هر دری باهم سخن گفته‎اید: از معلم دوران دبیرستانتان گرفته تا نرخ تورم و گرانی و روابطتان در محیط کاری که در آن مشغول هستید!!! همین‎طور که این مکالمه ادامه می‎یابد، احساس می‎کنید دیگر گوشتان داغ شده و احتمالاً فردا به موقع سرکار نخواهید رسید.
  Thumbnail   تقویت صدا از جمله مواردی است که کمک شایانی به فن بیان قدرتمند می کند. شما هر صدایی که داشته باشید می توانید با تمرین های صداسازی، صدای خود را تقویت کنید و اگر تمرین ها و نکات تمرینی را رعایت کنید، بعد از مدتی از تغییرات به وجود آمده در صدای خود بهت زده می شوید.
  Thumbnail    مراقبت از صدا از جمله مواردی است که بسیاری از افراد به آن توجه لازم را نمی کنند. برای افرادی که در حوزه سخنرانی، فن بیان و صداسازی فعالیت می کنند،بهداشت و مراقبت از صدا ضرورتی انکارناپذیر است.بهداشت صوتی شامل حذف موارد نادرست استفاده کردن از صدا، بهداشت غذایی ، حفظ رطوبت حنجره، رعایت سلامت جسمانی و روحی و... می‌باشد که برای داشتن یک صدای سالم و طبیعی ضروری است. برای داشتن یک صدای سالم و طبیعی باید این اصول را رعایت کنیم:
  Thumbnail شناخت انواع صدا و اختلالات آن موضوع مهمی است که دانشجویان علاقمند به حوزه سخنوری، فن بیان و صدا سازی می توانند با بهره گیری از آن تسلط و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهند. در یک تقسیم بندی به سه نوع صدای انسان اشاره شده است: 1- صدای سینه 2- صدای سر (غنه یا تودماغی) 3- صدای ساخت گلو. صدای انسان طی مراحل و نظام پیچیده‌ای با خروج هوا از ریه ها شکل می‌گیرد. به همین دلیل است که در عمل دم (کشیدن هوا به داخل ریه ها) نمی‌توان سخن گفت. هوای بازدم از حنجره یا جعبه صدا عبور و با برخورد با تارهای صوتی مرتعش و سپس با عبور از سه حفره گلو، دهان و بینی تقویت شده و طنین و حجم...
  Thumbnail شناخت از نحوه تولید صدا می تواند به علاقمندان حوزه فن بیان و صداسازی کمک کند تا با تمرکز و تسلط بیشتری به مهار صدای خود بپردازند.صوت از ارتعاش دو تیغه‌ی نازک به نام «تارهای صوتی» که در حنجره قرار دارند به وجود می‌آید. حنجره در عقب زبان و در بخش فوقانی نای قرار دارد. وقتی ماهیچه‌های تارهای صوتی که حالت ارتجاعی دارند، کشیده می‌شوند، شکاف باریکی بین آنها ایجاد می‌شود که با عبور هوای بازدم از این شکاف، تارهای صوتی به ارتعاش در می‌آیند. این ارتعاش، هوای داخل حلق، شش ها، دهان و حفره‌های بینی را نیز مرتعش می‌کند و بدین ترتیب صوت ایجاد می شود.
  Thumbnail هیچگاه نمی‌توان صداسازی را از فن بیان جدا نمود و بدون ایجاد صدایی اثرگذار عملاً بیان مطلوب محقق نخواهد بود. ما صدای خوب و بد نداریم. صدا یا سالم است و یا بر اثر اتفاقی و یا تصادف و حادثه‌ای و یا مشکلی مادرزادی و ژنتیکی ناسالم و اگر سالم است دیگر خوب و بد ندارد و فقط باید تمرین نموده و آن را به وضعیتی مطلوب رساند. در حقیقت صدای ما ساز ما می‌باشد مهم آن است که نوازنده‌ی ساز چگونه می‌نوازد و آیا مهارت لازم را در نواختن ساز دارد یا نه که اگر بله صدای ساز گوشنواز خواهد بود و اگر نه قطعاً صدای همان ساز گوشخراش می‌شود.
  Thumbnail بهترین سخنرانی‎های انگیزشی، سخنرانی‎هایی هستند که داستان‎های جذاب و در خور توجه در خلال آنها بازگو می‎شود؛ داستان‎هایی که سخنران پس از شرح آنها، مخاطب را به چالشی جدی درباره‎ی تغییر رویه در مسیر زندگی افراد دعوت می‌کند. در پست امروز تیم سخنوران، داستانی چالش‎برانگیز، به‌صورت نمونه برای شما علاقه‎مندان انتخاب شده است تا با مطالعه‎ی آن، با چهارچوب داستان‎های متناسب با سخنرانی‎های انگیزشی آشنا شوید؛ پس با ما همراه باشید.  

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.