سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  آموزش فن بیان و صداسازی

   معرفی دوره:

   تاثیرگذاری بر دیگران و ایجاد جذابیت در ارتباطات موضوعی نیست که در دنیای ارتباطات بتوان آن را نادیده گرفت. قبل از آنکه شما در برقراری ارتباط انسانی سخن گفتن را آغاز کنید، قضاوت، ارزیابی و سنجش دیگران بر مبنای ظاهر، نحوه آرایش صورت، لباس، زبان بدن و ادب و آداب معاشرت شماست. اما هنگامی که شروع به سخن گفتن می کنید همه ویژگی های دیگر انسانی رنگ می بازد و این سخن و کلام شماست که به شخصیت شما تبدیل می شود. 

  همه ما هنگام صحبت کردن و سخنرانی در جلسات مهم کاری و یا هنگام رویارویی با جمعیت، ترس و اضطراب را تجربه کرده ایم. لرزش صدا، تپش قلب، عرق کردن کف دست ها، تنگی نفس و رنگ پریدگی صورت از علائمی است که در چنین زمان هایی ظاهر می شوند. ترس و اضطراب و لرزش صدا و تنگی نفس عرصه را بر ما تنگ می کند و همه آن چیزی را که می خواهیم بیان کنیم را فراموش می کنیم. این ترس گاهی مثل خوره به جانمان می افتد و باعث می شود که از تمامی موقعیت هایی که ممکن است ما باید در میان جمع حرف بزنیم، گریزان باشیم. فرار از موقعیت تنها راه چاره ای است که در این مواقع به ذهن همه ما خطور می کند.

  از طرف دیگر ضعف در کیفیت، برد و حجم صدا در بسیاری از مواقع سبب می شود که دیگران شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس و خودباوری و حرفه ای گری تصور کنند. یک صدای ورزیده و مجرب، می تواند بسیاری از ظرائف و دقایق تکنیکی بیانی را با زیبایی شکوهمندی به نمایش بگذارد و تاثیر دقیق و عمیقی روی دیگران به جا بگذارد. تقویت صدا به طور مستقیم ارتباط با تقویت عضلاتی دارد که در تولید صدا نقش دارند. عضلاتی که به دلیل عدم کارکرد صحیح تولید صوت، به شدت ضعیف شده اند و کارایی خود را از دست داده اند. آموزش و تمرین های صداسازی می تواند صدای شما را صدها بار بهتر و قویتر از آن صدایی که امروز در اختیار دارید تبدیل کند. 

  در این دوره آموزشی شما مهارت مدیریت اضطراب و استرس خود هنگام صحبت کردن در جلسات و در میان جمعیت، مهارت تلفظ دقیق و درست کلمات و واژگان، مهارت متن خوانی، شعرخوانی و دیالوگ خوانی، مهارت افزایش دایره واژگان، مهارت برقراری ارتباط موثر انسانی، مهارت تحلیل زبان بدن خود و دیگران و پیش بینی شرایط و موقعیت کلی ارتباط از طریق زبان بدن و مهارت چگونگی تقویت قدرت و حجم صدا را خواهید آموخت.

  توصیه ما به تمامی پدران و مادران، دختران و پسران، دانشجویان و هنر جویان، پزشکان و مهندسان، وکلا، مدیران و کارمندان، بازرگانان و بازاریابان و کسانی که در امر تعلیم و تربیت کار می کنند و همه کسانی که در امر سیاست و ساماندهی اجتماع مشغول فعالیت هستند این است که ارتقای فرهنگ ارتباطی و کلامی نیاز به آموزش دارد. ما در کانون سخنوران بر آنیم تا بتوانیم دریچه ای نوین را در مقابل چشمان شما بگشاییم تا بتوانید نگاهی متفاوت به جهان، نگاهی متفاوت به سخن، به کلام و اساسا نگاه متمایزی را به انسان و انسانیت را تجربه کنید.

  شرکت در این دوره به تمامی افرادی که به پیشرفت و ارتقای مهارت های فردی، کاری و حرفه ای خود و ایجاد جذابیت و اثرگذاری بر دیگران از طریق مهارت های ارتباطی و سخن و کلام قدرتمند می اندیشند توصیه می شود. 

   

   سرفصلهاي دوره:
  - غلبه بر اضطراب و استرس به هنگام سخن گفتن
  - فن بیان و صداسازی
  - بیان موثر
  - مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
  - آداب معاشرت
  - تحلیل زبان بدن

   
   زمان دوره :

  طول این دوره 10 هفته می باشد. هر هفته شامل 2 ساعت آموزش که یک ساعت آن به صورت تئوری و آموزش سرفصل های دوره است و یک ساعت آن هم به صورت کارگاهی برگزار می گردد.

  جهت ثبت نام در دوره آموزش فن بیان و صداسازی با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

   
   محل برگزاری:
  کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136 
   
   
  مشاوره و تعیین سطح رایگان
  شماره تماس:88041297

   

  (امتیاز 4.4 از 7 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • باران خسروی

   لینک

   باسلام:( در مورد مبحث صداسازی بیشتر توضیح میدین؟ آیا میتونم تن صدای خودم رو مثل گوینده ها قوی و رسا کنم و اون زیرصدای بم و خش دار رو حذف کنم؟

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   خانم خسروی عزیز
   بسیاری از مشکلات صدا به درست کار نکردن و استفاده نادرست از عضلاتی است که در تولید صدا نقش دارند. شما با شرکت در دروه فن بیان و صداسازی می توانید با فراگرفتن تمرین های صداسازی، حجم، برد، دامنه و رسایی صدای خود را افزایش دهید. تمرین های مداوم و مستمر صداسازی می تواند صدای شما را از آن صدایی که امروز در اختیار دارید صدها برابر قویتر و ریشه دارتر کند.

   1 پاسخ
  • سام سمیعی

   لینک

   واقعا صدا تغییر میکنه؟ مگه میشه:(

   2 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای سمیعی عزیز
   بله واقعا صدا تغییر می کند. هم قدرت صدا، هم کیفیت و برد صدا، حجم صدا و عمق صدا می تواند تغییر کند. در طی سال ها آموزش هنرجویان فن بیان و صداسازی، تنفس غیر اصولی و ضعف عضلاتی که در تولید صدا نقش دارند باعث شده است که بسیاری از هنرجویان صدای واقعی خود را نشنیده باشند.
   مثالی برای شما بیان می کنم که این مطلب را بهتر درک کنید. اساس تولید صدا در سازی مثل ویولون و یا گیتار با تولید صدا در انسان فرقی ندارد و کاملا شبیه هم است. در هر دو عامل ضربه زننده به عامل ضربه گیرنده برخورد کرده و توسط یک محفظه صدا تشدید می شود و بعد ما می توانیم این صدا را بشنویم. آنچه که در ویولون ضربه می زند آرشه نوازنده است و آنچه در بدن انسان این کار را انجام می دهد نفس است. حالا من از شما می پرسم. به نظر شما اگر آرشه ویولون دست هر کسی باشد صدایی که شما می شنوید به همان زیبایی و گوشنوازی یک نوازنده حرفه ای است؟ قطعا این طور نیست. شما باید مدت ها تمرین کنید تا در نواخت آرشه مهارت پیدا کنید. در مورد نفس هم همین مورد صادق است. اگر شما نتوانید حرفه ای و ورزیده تنفس کنید صدایی که تولید می شود صدای واقعی و حقیقی شما نخواهد بود. البته این مورد در مورد عامل ضربه گیرنده و تشدید کننده هم صادق است.

   1 پاسخ
  • amirali kamali

   لینک

   کاش یه کارگاهی داشتین که فقط تمرین میکردیم و صحبت میکردیم:p

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای کمالی عزیز
   کلاس های کانون سخنوران به صورت تئوری و کارگاهی برگزار می گردد. در تمامی دوره ها نیمی از وقت کلاس به دانشجویان اختصاص دارد که پشت تریبون می روند و تمرینات خود را که به صورت خوانش شعر، دیالوگ خوانی، تمرین های صداسازی و سخنرانی و سخنوری است را ارتئه می کنند. علاوه بر دوره های فن بیان و آکادمی حرفه ای سخنوری، دوره کارگاه سخنوری که در روزهای یکشنبه برگزار می گردد به صورت کامل به تمرین های سخنرانی دانشجویان اختصاص دارد.

   1 پاسخ
  • خسرو خسروآبادی

   لینک

   چرا بعضی ها به حرف هام گوش نمیدن و بیشتر ارتباطاتم یکطرفه ست؟ ربطی به بیانم داره یا بخاطر شخصیتمه که همیشه با این موضوع درگیرم.....

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای خسرو آیادی عزیز
   موضوع ارتباطات، پیچیده و در عین حال دارای ظرائف و دقایقی است که هم نیاز به آموزش تئوری و هم به مهارت های عملی که با تمرین و تکرار به دست می آید دارد. مشکل از طرف دیگران نیست. این شما هستید که باید حریم های ارتباطی مناسبی برای خود ایجاد کنید تا بتوانید ارتباط موثر خود با دیگران را مدیریت کنید. هر ارتباط شامل چهار بخش بیان موثر، شنیدار موثر، تحلیل موثر و بازخورد موثر می باشد. که هر کدام از این بخش ها توضیحات مفصلی دارد که به شما توضیح می دهد که در کدام قسمت رابطه دچار مشکل هستید.

   1 پاسخ
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.