سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  آموزش فن بیان و صداسازی

   معرفی دوره:

   تاثیرگذاری بر دیگران و ایجاد جذابیت در ارتباطات موضوعی نیست که در دنیای ارتباطات بتوان آن را نادیده گرفت. قبل از آنکه شما در برقراری ارتباط انسانی سخن گفتن را آغاز کنید، قضاوت، ارزیابی و سنجش دیگران بر مبنای ظاهر، نحوه آرایش صورت، لباس، زبان بدن و ادب و آداب معاشرت شماست. اما هنگامی که شروع به سخن گفتن می کنید همه ویژگی های دیگر انسانی رنگ می بازد و این سخن و کلام شماست که به شخصیت شما تبدیل می شود. 

  همه ما هنگام صحبت کردن و سخنرانی در جلسات مهم کاری و یا هنگام رویارویی با جمعیت، ترس و اضطراب را تجربه کرده ایم. لرزش صدا، تپش قلب، عرق کردن کف دست ها، تنگی نفس و رنگ پریدگی صورت از علائمی است که در چنین زمان هایی ظاهر می شوند. ترس و اضطراب و لرزش صدا و تنگی نفس عرصه را بر ما تنگ می کند و همه آن چیزی را که می خواهیم بیان کنیم را فراموش می کنیم. این ترس گاهی مثل خوره به جانمان می افتد و باعث می شود که از تمامی موقعیت هایی که ممکن است ما باید در میان جمع حرف بزنیم، گریزان باشیم. فرار از موقعیت تنها راه چاره ای است که در این مواقع به ذهن همه ما خطور می کند.

  از طرف دیگر ضعف در کیفیت، برد و حجم صدا در بسیاری از مواقع سبب می شود که دیگران شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس و خودباوری و حرفه ای گری تصور کنند. یک صدای ورزیده و مجرب، می تواند بسیاری از ظرائف و دقایق تکنیکی بیانی را با زیبایی شکوهمندی به نمایش بگذارد و تاثیر دقیق و عمیقی روی دیگران به جا بگذارد. تقویت صدا به طور مستقیم ارتباط با تقویت عضلاتی دارد که در تولید صدا نقش دارند. عضلاتی که به دلیل عدم کارکرد صحیح تولید صوت، به شدت ضعیف شده اند و کارایی خود را از دست داده اند. آموزش و تمرین های صداسازی می تواند صدای شما را صدها بار بهتر و قویتر از آن صدایی که امروز در اختیار دارید تبدیل کند. 

  از یاد بردن موضوعات و مطالبی که می خواهیم در مورد آن سخن بگوییم از مشکلات دیگری است که هنگام سخن گفتن در جمع برای ما پیش می آید. همین مورد خود به ترس و اضطراب ما بیشتر دامن می زند و عنان سخن و کلام را از دست می دهیم و به شدت دچار هیجان می شویم. در چنین حالتی پیدا کردن کلمات مناسب برای بیان جملات، کاری بسیار دشوار می شود. زمان طولانی را باید صرف کنیم تا یک کلمه را بتوانیم پیدا کنیم. ضعف دایره واژگان کاربردی ما یکی از بزرگترین نقاط ضعف ماست. فقر دایره واژگان کاربردی باعث مکث های طولانی برای پیدا کردن کلمه و واژه می شود.

  در این دوره آموزشی شما مهارت مدیریت اضطراب و استرس خود هنگام صحبت کردن در جلسات و در میان جمعیت، مهارت تلفظ دقیق و درست کلمات و واژگان، مهارت متن خوانی، شعرخوانی و دیالوگ خوانی، مهارت افزایش دایره واژگان، مهارت برقراری ارتباط موثر انسانی، مهارت تحلیل زبان بدن خود و دیگران و پیش بینی شرایط و موقعیت کلی ارتباط از طریق زبان بدن و مهارت چگونگی تقویت قدرت و حجم صدا را خواهید آموخت.

  توصیه ما به تمامی پدران و مادران، دختران و پسران، دانشجویان و هنر جویان، پزشکان و مهندسان، وکلا، مدیران و کارمندان، بازرگانان و بازاریابان و کسانی که در امر تعلیم و تربیت کار می کنند و همه کسانی که در امر سیاست و ساماندهی اجتماع مشغول فعالیت هستند این است که ارتقای فرهنگ ارتباطی و کلامی نیاز به آموزش دارد. ما در کانون سخنوران بر آنیم تا بتوانیم دریچه ای نوین را در مقابل چشمان شما بگشاییم تا بتوانید نگاهی متفاوت به جهان، نگاهی متفاوت به سخن، به کلام و اساسا نگاه متمایزی را به انسان و انسانیت را تجربه کنید.

  شرکت در این دوره به تمامی افرادی که به پیشرفت و ارتقای مهارت های فردی، کاری و حرفه ای خود و ایجاد جذابیت و اثرگذاری بر دیگران از طریق مهارت های ارتباطی و سخن و کلام قدرتمند می اندیشند توصیه می شود. 

   

   سرفصلهاي دوره:
  - غلبه بر اضطراب و استرس به هنگام سخن گفتن
  - فن بیان و صداسازی
  - بیان موثر
  - مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
  - آداب معاشرت
  - تحلیل زبان بدن

   
   زمان دوره :

  طول این دوره 10 هفته می باشد. هر هفته شامل 2 ساعت آموزش که یک ساعت آن به صورت تئوری و آموزش سرفصل های دوره است و یک ساعت آن هم به صورت کارگاهی برگزار می گردد.

  جهت ثبت نام در دوره آموزش فن بیان و صداسازی با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

   
   محل برگزاری:

  کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136 

   
   
  مشاوره و تعیین سطح رایگان
  شماره تماس:88041297

   

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  بارگذاری نظرات قدیمی تر
  • فاطمه فرجیان

   لینک

   چطور یک صحبت رو شروع کنیم؟

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   خانم فرجیان عزیز
   اگر منظورتان چگونگی آغاز سخنرانی است، این موضوع به تکنیک های آغاز برمی گردد که در دوره آکادمی سخنوری حرفه ای آموزش داده می شود و 21 راهکار شروع سخن به شما آموزش داده می شود و اینکه آغاز سخنرانی چه تفاوت های فرمی هم می تواند با سایر قسمت های سخنرانی داشته باشد. به طور مثال شعر، کلام بزرگان، خاطره، سوال، تعلیق، داستان کوتاه، ایه و روایت و حدیث و ... از جمله تکنیک های شروع سخنرانی است البته به شرطی که در خدمت موضوع سخنرانی باشد. به این معنی که شما نم یتوانید با هر شعر و یا خاطره و کلام بزرگان که غیرمرتبط با موضوع سخنرانی است، کلام خود را آغاز کنید.
   اما اگر منظور شما از شروع صحبت باب گفتگو را باز کردن است خوب قضیه متفاوت است. تکنیک های گفتگو دراین زمینه می تواند به شما کمک کند. به طور مثال صحبت کردن در مورد مسائل روز مبتلا به جامعه می تواند مفید باشد. شناسایی نقاط مثبت و توانمندی های دیگران و بیان آن ها می تواند یکی از بهترین راهکارهای شروع گفتگو باشد.

   11 پاسخ
  • احمد کاشانی

   لینک

   باسلام.چطور لهجه مادری مون رو از بین ببریم؟

   2 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای کاشانی عزیز
   تغییر لهجه مادری از طریق تمرین های صداسازی و فن بیان و متن خوانی و شعرخوانی امکان پذیر است. ولی این نکته را باید مدنظر داشته باشید که این امر کاملا تدریجی و زمان بر است و با تمرکز فکری و پشتکار تمرینی شما اتفاق می افتد. لهجه یا گویش در واقع به دلیل کشیدگی های بیش از حد هجای حروف و یا خوردگی حروف دیگر اتفاق می افتد. با توجه به نوع لجه شما این موارد متفاوت است. شما باید با کمک اساتید فن بیان، این حروف را شناسایی کرده و با تمرین های مداوم تلفظ دقیق این حروف، عامدانه و آگاهانه با تهیه متن های هدفمند که این حروف در آن ها تکرار می شود، تمرین های مستمری را انجام دهید. استفاده عامدانه و آگاهانه از هجای حروفی که باعث ایجاد لهجه شده است می تواند به مرور زمان باعث تلفظ صحیح این حروف و از بین رفتن لهجه مادری گردد.

   11 پاسخ
  • محسن کریمی

   لینک

   سلام و درود
   چرا بیشتر کلاس برگزار میکنید تا همایش؟ طول همایش کوتاه تره و برای ما شاغلین راحت تره

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای کریمی عزیز
   حرف شما درست است. زمان همایش کوتاهتر و برای شاغلین راحت تر است ولی نکته در این جاست که به دنبال راحتی، رشد ارتقا و پیشرفت صورت نمی گیرد. آموزش فن بیان و سخنرانی مانند آموزش موسیقی و یا مهارت های دیگر نیاز به زمان و تمرین دارد. شما نمی توانید برای یادگرفتن درست و حرفه ای یک ساز، فقط در یک همایش موسیقی شرکت کنید. به دست آوردن مهارت در سخنوری و فن بیان نیاز به زمان و همچنین تمرینات مداوم و منظم دارد که این اتفاق نمی تواند در همایش رخ دهد. اصولا اگر همایشی هم در این زمینه برگزار می شود صرفا به دلیل تبلیغات و آشنایی مخاطبان است تا ترغیب شوند که در کلاس های حضوری شرکت کنند.

   3 پاسخ
  • ساریناا گلریز

   لینک

   باتوجه به مبحثی که در ویدیوها عنوان کردین که در فلسفه جدید زبان نماد بیرونی اندیشه شماست و عموما همه جا فی البداهه گویی رو راه تمرین سخنرانی میدونن.... این تضاد رو چطور توجیح میکنید:(

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   من بداهه گویی در سخنرانی و سخنوری را نمی فهمم. مگر می شود که شما در مورد موضوعی فکر نکرده اید و آن موضوع را نمی شناسید و هیچ شناختی هم نسبت به آن ندارید و تصویر ذهنی هم در این مورد ندارید و حالا باید بتوانید که فی البداهه در مورد آن صحبت کنید!!!
   شما فردی را تصور کنید که به دلیل موقعیت زندگی خود، تا به حال دریا را ندیده است. هیچ فیلم یا عکس و تصویری هم در مورد دریا ندارد. حال شما از او می خواهید که در مورد دریا فی البداهه صحبت کند. او باید چه بگوید در مورد چیزی که اصلا نمی داند که چیست؟ اگر هم می داند و یک شناخت قبلی دارد که بداهه گویی معنی ندارد. اگر نمی داند و در مورد آن حرف می زند، اساسا حرف های او چه ارزشی دارد و ملاک نقد آن چیست؟
   حتی اگر بخواهیم بداهه گویی به معنای رایج آن را هم در نظر بگیریم، این بداهه گویی پیامد حرفه ای شدن است. اگر نوازنده ای، قابلیت بداهه نوازی دارد به این معناست که او آنقدر حرفه ای است که در هر شرایطی و با هر موسیقی می تواند خود را همگام کند. حتی در این صورت نیز تمرین بداهه گویی برای مبتدیان چه معنایی می تواند داشته باشد؟
   اتفاقا بزرگترین رسالت آموزشی در سخنوری این است که شما تا زمانی که نسبت به موضوع سخنرانی تسلط نداشته باشید و در مورد آن اندیشه و تفکر نکرده اید، دنباید در مورد آن صخنرانی کنید نه اینکه از دانشجویان خواسته شود که فی البداهه آن هم در مورد موضوعی که در مورد آن چیزی نمی دانند، سخنرانی کنند. یا للعجب!!!

   3 پاسخ
  • شیدا عشرتی

   لینک

   ضمن عرض سلام و احترام
   چرا یک جلسه در هفته کلاس دارید بهتر نیست چندجلسه در هفته بذارید تا طول دوره هم کوتاه بشه؟ بنده شخصا محدودیت زمان دارم

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   خانم عشرتی عزیز:
   دوره های کانون سخنوران به صورت تئوری و کارگاهی برگزار می گردد. تمرین های منظم روزانه و هفتگی برای ارائه تمرین های کارگاهی ضروری و الزامی است. اگر تعداد این جلسات بیشتر شود کیفیت تمرینی هنرجویان پایین می آید. مه طور مثال شما نمی توانید برای یاد گرفتن موسیقی هر روز کلاس بروید. بک جلسه در طول هفته آموزش است و یک هفته تمرین. مهارت های سخنوری و فن بیان و بیان نیز نیاز به زمان کافی برای تمرین دارد.

   3 پاسخ
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.