آموزش مناظره و جدل - سخنوران بنیانگذار آموزش فن بیان|آموزش سخنرانی

سخنوران

     


 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
telegram youtube linkdin instagram facebook aparat  

 

آموزش مناظره و جدل

 معرفی دوره:

در ارتباط موثر انسانی، پنج ارتباط کلامی ویژه وجود دارد. مذاکره، مباحثه، مناظره، گفتگو و سخنرانی. مناظره یکی از مهمترین و پرکاربردترین ارتباطات کلامی انسانی است که فرد در زندگی حرفه ای و کاری با آن روبرو می شود. قدرتمندی و تسلط و چیره دستی در مناظره و به کار بستن اصول و فنون و تکنیک های مناظره در ارتباطات بین فردی می تواند تصویر قدرتمندی از فرد را در بین همکاران و دوستان و کارمندان به نمایش بگذارد.

آنچه که در مناظره مهم است و اهمیت دارد پیروزی در بحث است و همه تکنیک ها و اصول مناظره و جدل هم بر همین مبنا پایه ریزی شده است.

امروزه که دموکراسی و به تبع آن انتخابات و آزادی بیان و عقیده یکی از ارکان غیرقابل انکار در نحوه مدیریت جهان شده است، آشنایی با اصول و فنون مناظره امری انکارناپذیر است. وجود آزادی های مدنی و آزادی انسان ها در بیان نظرات و عقاید خویش در جامعه و خانواده ، ضرورت آشنایی با اصول مناظره و تکنیک های جدل را بیش از پیش مهم جلوه ساخته است.

امروز شما به عنوان یک مدیر، یک پدر، یک وزیر و یا حتی رئیس جمهور نمی توانید از ابراز نظرات موافقان و مخالفانتان جلوگیری کنید. بلکه یکی از مهمترین ابزار تثبیت قدرت و موقعیت خودتان، پیروزی بر آن ها از طریق مناظره و مجادله است. مناظره و مجادله می تواند قدرت دانایی و کلامی و دانش و تخصص شما را به رخ مخاطبان بکشد.

همچنین تمرین های مناظره و تکنیک های مجادله، یک دست ورزی مهم ذهنی است که فرد را آماده سخنرانی و سخنوری می کند و قدرت نفوذ و اثرگذاری کلام را به طرز اعجاب آوری افزایش می دهد. البته باید بدانید که اصول مناظره و تکنیک های مجادله به ساختار سخنرانی ورود نمی کند بلکه قبل از ساختار سخنرانی، به سخنوران یک دیدگاه سخنورانه می دهد که بتوانند به موضوعات از زاویه سخنرانی و سخنوری بنگرند.

 

 این دوره آموزشی به مدیران، پدران، مادران، کسانی که می خواهند در انتخابات شوراها و مجلس شرکت کنند، مشاوران و به همه افرادی که می خواهند یک دروه آموزشی جامع در حوزه اصول مناظره و تکنیک های جدل را تجربه کنند، توصیه می شود.

 

 
 سرفصلهاي دوره:

1- روش های غلبه بر بحث

2- دام های مناظراتی

3- شناخت مغالطه و سفسطه

4- احکام سائل و مجیب

5- حجج مناظراتی

6- احکام جدل زنون الیایی

7- گفتار مناظراتی

8- شناخت جدل گرگیاس

9- غلبه بر جدل گرگیاس با استفاده از دیالکتیک سقراطی

 
 زمان دوره :

طول مدت این دوره 10هفته می باشد. هر هفته شامل 3 ساعت آموزشی که یک ساعت و نیم آن به صورت تئوری و یک ساعت و نیم آن به صورت کارگاهی برگزار می گردد. 

جهت ثبت نام در دوره آموزش مناظره و جدل با شماره تلفن 88041297 یا 64071 تماس حاصل فرمایید.

 
 محل برگزاری:
کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136 
 
 
مشاوره و تعیین سطح رایگان
شماره تماس:88041297

 

 

دوره های اموزشی سخنوران

Please publish modules in offcanvas position.