سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  دوره آکادمی سخنوری حرفه ای

   معرفی دوره:

   ما بر این عقیده ایم که سخنوری عالی ترین نوع ارتباط انسانی است. یک سخنور حرفه ای این قابلیت را دارد که دیگران را رهبری و راهبری کند. یک سخنران و سخنور حرفه ای نسبت به سایر همکاران و دوستان خود از موقعیت برتر و بالاتری برخوردار است و  به مهارت های ارتباطی در عالیترین سطح خود مسلط است.

  در دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم و به نام عصر ارتباطات شناخته می شود،آموزش مهارت های ارتباطی و سخنوری و سخنرانی از ویژگی های ممتاز انسان های مدرن و پیشرو است. سخنوری این قابلیت را به شما می دهد که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، سازمان خود را هدایت کنید، در جلسات کاری و خانوادگی بدرخشید و فرصت های شغلی و کاری برتر و بالاتری را نسبت به سایرین به دست بیاورید.

   سخن قدرتمند یعنی انسان توانمند. دیگران از روی سخنرانی و سخنوری شماست که به قدرت شما پی می برند. اگر شما بیشترین ثروت و بالاترین مقام را هم داشته باشید، اگر نتوانید سخنرانی کنید، شان و منزلت شما نزد دیگران از بین می رود. حتی در بسیاری از انتخابات، عامل تعیین کننده اصلی انتخاب نمایندگان مجلس و روسای جمهور، قدرت خطابه و سخنوری آن هاست هنگامی که رودرروی مخاطبان خود قرار می گیرند. اگر شما با قدرت سخن خود نتوانید مخاطبان را جذب کنید، رای آن ها را از دست می دهید. به همین سادگی. در سایر ارتباطات کاری و عاطفی در فرم های کوچکتر هم همین قانون برقرار است. اگر شما نتوانید با سخن خود، مدیران و کارمندان و فرزندان و دوستان و اطرافیان خود را قانع کنید، شما هم در انتخابات زندگی رای آن ها را از دست می دهید.

   ما سخنرانی را یک هنر می دانیم که شما برای اینکه در این حوزه به تسلط و ورزیدگی دست یابید باید هم در فرم و هم در محتوا به کمال برسید. اکثر دوره های آموزشی سخنرانی و سخنوری صرفا به بحث فن بیان و نحوه اجرا اکتفا می کنند. حال آنکه سخنوری معادل فن بیان نیست بلکه فن بیان فقط یک بخش از ده ها مهارتی است که شما باید در سخنوری کسب کنید. آموزش فن بیان، آموزش بیان، تحلیل زبان بدن، فهم دقیق و عمیق نسبت به مقوله ارتباط موثر انسانی، شناخت قالب های سخنوری، آشنایی با مبانی نظری خطابه، آگاهی در مورد ساختار نطق و نحوه تهیه آن و شناخت و فهم دقیق نسبت به موضوع و ماهیت سخنرانی و تحلیل ظرائف و دقایق نقشه راه سخنوری نمونه ای از مهارت هایی است که شما را می تواند به یک سخنور حرفه ای تبدیل کند.

  نقشه راه سخنوری به شما یاد می دهد تا چگونه مسیر سخنرانی و سخنوری خود را آغاز کنید و چگونه آن را با موفقیت به پایان برسانید. نقشه راه سخنوری به سه قسمت ماهیت و موضوع و ساختار تقسیم می شود. در ماهیت سخنرانی هدف، لذت سخن و درک شرایط زمانی و مکانی نسبت به موضوع مربوط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. موضوع سخنرانی شامل مباحثی چون نطق،فضای حاکم بر جلسه سخنرانی، قالب موضوعی و شناخت مخاطب می شود که هر کدام از این موارد در انتخاب موضوع سخنران از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و در انتهای نقشه راه سخنوری به ساختارها می پردازیم. تشخص سخنور، تکنیک های آغاز سخن، ساختارهای نطق، ارائه درست مطالب، جلب توجه مخاطب و ایجاد جذابیت، تحلیل زبان بدن و تکنیک های پایان سخن از جمله مباحثی است که در این قسمت به آن پرداخته می شود. 

  آموزش فن بیان، بیان و زبان بدن این امکان را به سخنور می دهد که سخنرانی خود را در بهترین فرم ممکن ارائه دهد. جهت ارائه یک سخنرانی حرفه ای و بی نقص، شما هم نیاز به فرم درست دارید و هم به محتوای غنی و کامل. همه تلاش ما به این امر معطوف است که بتوانیم از طریق آموزش های تئوریک و بحث و بررسی مفاهیم بنیادین سخنوری وهمچین ارائه و برگزاری کلاس های کارگاهی از طریق تمرین های عملی برای کسب مهارت های فردی، شما را در فرم و محتوای سخنرانی  به سرمنزل مقصود برسانیم.

   

  این دوره آموزشی برای همه کسانی که می خواهند یک دروه آموزشی جامع در حوزه سخنوری و فن بیان و سایر ارتباطات کلامی و غیرکلامی را تجربه کنند، توصیه می شود.

   

   
   سرفصلهاي دوره:
  • غلبه بر اضطراب هنگام سخن گفتن در اجتماعات
  • فن بیان و صداسازی
  • بیان موثر
  • مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
  • تحلیل زبان بدن و آموزش اصول و فنون و استراتژی های مذاکره ای
  • آموزش مبانی حرفه ای سخنوری و سخنرانی شامل:
  1. نقشه راه سخنوری
  2. ماهیت و موضوع سخنوری
  3. آغاز سخن
  4. پایان سخن
  5. تشخص سخنران
  6. زبان بدن سخنران
  7. قالب های سخنوری
  8. مبانی نظری خطابه
  9. ساختار نطق و نحوه تهیه آن
   
   زمان دوره :

  طول مدت این دوره 22 هفته می باشد. هر هفته شامل 3 ساعت آموزشی که یک ساعت و نیم آن به صورت تئوری و یک ساعت و نیم آن به صورت کارگاهی برگزار می گردد. 

  جهت ثبت نام در دوره آکادمی سخنوری حرفه ای با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

   
   محل برگزاری:
  کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136 
   
   
  مشاوره و تعیین سطح رایگان
  شماره تماس:88041297

   

  (امتیاز 4.5 از 12 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  بارگذاری نظرات قدیمی تر
  • سام نظریان

   لینک

   ضمن عرض سلام و خسته نباشید, بنده وکیل هستم آیا این دوره مناسب بنده هست؟ بطورکلی چه کسانی میتوانند در این دوره شرکت کنند؟

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای نظریان عزیز
   در طی سال ها تجربه کاری کانون سخنوران، هیچ دوره آموزشی بدون حضور حداقل 20 درصدی وکلا تشکیل نشده است. قطعا ضرورت این دوره برای وکلا که قدرت سخنوری و برقراری ارتباط موثر می تواند تاثیر به سزایی در رشد و ارتقای موقعیت شغلی آن ها داشته باشد، امری ضروری است.
   ولی در کل این دوره به تمامی مدیران، بازرگانان، دانشجویان، پدران و مادران، همه کسانی که در امر تعلیم و تربیت مشغول فعالیت هستند مانند اساتید دانشگاه ها، معلمان و مربیان و همچنین کسانی که در امور سیاسی و ساماندهی امور اجتماعی و فرهنگی نقش ایفا می کنند، که قدرت سخنوری و سخنرانی می تواند راه گشای مسیر آینده آن ها باشد توصیه می شود که در این دوره شرکت کنند.
   سن شرکت کنندگان حداقل 18 سال می باشد و حداکثری هم ندارد.

   1 پاسخ
  • اردلان فیض الهی

   لینک

   درود
   آیا پایان دوره گواهی سخنوری اعطا میشه؟ گواهی پایان دوره چطور؟

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   اقای فیض الهی عزیز
   موسسه سخنوران به عنوان اولین مرکز تخصصی آموزش سخنوری و علوم ارتباطات کلامی و غیرکلامی در کشور در سال 1388 فعالیت خود را آغاز نموده است. در سال 92 این موسسه مجوز رسمی کانون سخنوران را از وزارت کشور دریافت نموده است.
   با حضور در دوره های کانون سخنوران شما می توانید گواهی پایان دوره را دریافت کنید البته به شرطی که غیبت شما از حد مجاز بیشتر نباشد و تاییدیه استاد کلاس را هم برای صدور گواهی پایان دوره داشته باشید.
   اما در مورد اعطای گواهینامه سخنوری، کمی شرایط مشکلتری وجود دارد. شما بعد از گذراندن دوره آکادمی حرفه ای سخنوری باید با یکی از اساتید یک موضوع سخنوری را به عنوان پایان نامه سخنوری خود انتخاب کرده و با کمک و مشاوره استاد راهنما ظرف مدت دو ماه موضوع خود را آماده ارائه کنید. سپس در جلسه دفاعیه با حضور اساتید، سخنرانی خود را ارائه کنید. با توجه به نمره دریافتی به شما گواهینامه سخنوری درجه یک و یا دو اعطا خواهد شد.

   1 پاسخ
  • سارا اکبری

   لینک

   درود فراوان
   در مورد افزایش دایره لغات طی این دوره چه کارهایی انجام میشه؟
   دیدم که جزو سرفصل ها نبود
   ممنون

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   خانم اکبری عزیز
   افزایش دایره واژگان جزء سرفصل های بیان می باشد. یکی از مهمترین تمرین های بیان مربوط به افزایش دایره واژگان است که در این مورد با معرفی کتاب فرهنگ طیفی و تمرین های کارگاهی و همچنین سیر مطالعاتی مشخص و استخراج لغات بدیع و زیبا به این مهم پرداخته می شود.

   1 پاسخ
  • مریم بانو

   لینک

   سلام و عرض ادب
   برای مجری شدن این دوره مناسب هست؟

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   مریم بانوی عزیز
   گذراندن این دوره قطعا برای مجری گری ضروری است. مهمترین ابزاری که شما برای مجری شدن نیاز دارید کلام و بیان است. آموزش فن بیان و صداسازی و مهارت های بیانی و مهارت های ارتباطی و از همه مهمتر قدرت سخنوری از مهمترین خصیصه های یک مجری حرفه ای است.

   1 پاسخ
  • علیرضا

   لینک

   هزینه ی دوره چقدره

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   با توجه به تغییرات قیمت در طول سال های مالی و همچنین برگزاری جشنواره ها و تخفیف های فصلی که برای هنرجویان عزیز در نظر گرفته می شود، لطفا برای اطلاع از کم و کیف برگزاری دوره ها و قیمت و هزینه های مربوط با شماره کانون سخنوران که در بالای سایت درج شده است تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

   0 پاسخ
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.