سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  دوره آکادمی سخنوری حرفه ای

   معرفی دوره:

   ما بر این عقیده ایم که سخنوری عالی ترین نوع ارتباط انسانی است. یک سخنور حرفه ای این قابلیت را دارد که دیگران را رهبری و راهبری کند. یک سخنران و سخنور حرفه ای نسبت به سایر همکاران و دوستان خود از موقعیت برتر و بالاتری برخوردار است و  به مهارت های ارتباطی در عالیترین سطح خود مسلط است.

  در دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم و به نام عصر ارتباطات شناخته می شود،آموزش مهارت های ارتباطی و سخنوری و سخنرانی از ویژگی های ممتاز انسان های مدرن و پیشرو است. سخنوری این قابلیت را به شما می دهد که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، سازمان خود را هدایت کنید، در جلسات کاری و خانوادگی بدرخشید و فرصت های شغلی و کاری برتر و بالاتری را نسبت به سایرین به دست بیاورید.

   سخن قدرتمند یعنی انسان توانمند. دیگران از روی سخنرانی و سخنوری شماست که به قدرت شما پی می برند. اگر شما بیشترین ثروت و بالاترین مقام را هم داشته باشید، اگر نتوانید سخنرانی کنید، شان و منزلت شما نزد دیگران از بین می رود. حتی در بسیاری از انتخابات، عامل تعیین کننده اصلی انتخاب نمایندگان مجلس و روسای جمهور، قدرت خطابه و سخنوری آن هاست هنگامی که رودرروی مخاطبان خود قرار می گیرند. اگر شما با قدرت سخن خود نتوانید مخاطبان را جذب کنید، رای آن ها را از دست می دهید. به همین سادگی. در سایر ارتباطات کاری و عاطفی در فرم های کوچکتر هم همین قانون برقرار است. اگر شما نتوانید با سخن خود، مدیران و کارمندان و فرزندان و دوستان و اطرافیان خود را قانع کنید، شما هم در انتخابات زندگی رای آن ها را از دست می دهید.

   ما سخنرانی را یک هنر می دانیم که شما برای اینکه در این حوزه به تسلط و ورزیدگی دست یابید باید هم در فرم و هم در محتوا به کمال برسید. اکثر دوره های آموزشی سخنرانی و سخنوری صرفا به بحث فن بیان و نحوه اجرا اکتفا می کنند. حال آنکه سخنوری معادل فن بیان نیست بلکه فن بیان فقط یک بخش از ده ها مهارتی است که شما باید در سخنوری کسب کنید. آموزش فن بیان، آموزش بیان، تحلیل زبان بدن، فهم دقیق و عمیق نسبت به مقوله ارتباط موثر انسانی، شناخت قالب های سخنوری، آشنایی با مبانی نظری خطابه، آگاهی در مورد ساختار نطق و نحوه تهیه آن و شناخت و فهم دقیق نسبت به موضوع و ماهیت سخنرانی و تحلیل ظرائف و دقایق نقشه راه سخنوری نمونه ای از مهارت هایی است که شما را می تواند به یک سخنور حرفه ای تبدیل کند.

  نقشه راه سخنوری به شما یاد می دهد تا چگونه مسیر سخنرانی و سخنوری خود را آغاز کنید و چگونه آن را با موفقیت به پایان برسانید. نقشه راه سخنوری به سه قسمت ماهیت و موضوع و ساختار تقسیم می شود. در ماهیت سخنرانی هدف، لذت سخن و درک شرایط زمانی و مکانی نسبت به موضوع مربوط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. موضوع سخنرانی شامل مباحثی چون نطق،فضای حاکم بر جلسه سخنرانی، قالب موضوعی و شناخت مخاطب می شود که هر کدام از این موارد در انتخاب موضوع سخنران از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و در انتهای نقشه راه سخنوری به ساختارها می پردازیم. تشخص سخنور، تکنیک های آغاز سخن، ساختارهای نطق، ارائه درست مطالب، جلب توجه مخاطب و ایجاد جذابیت، تحلیل زبان بدن و تکنیک های پایان سخن از جمله مباحثی است که در این قسمت به آن پرداخته می شود. 

  آموزش فن بیان، بیان و زبان بدن این امکان را به سخنور می دهد که سخنرانی خود را در بهترین فرم ممکن ارائه دهد. جهت ارائه یک سخنرانی حرفه ای و بی نقص، شما هم نیاز به فرم درست دارید و هم به محتوای غنی و کامل. همه تلاش ما به این امر معطوف است که بتوانیم از طریق آموزش های تئوریک و بحث و بررسی مفاهیم بنیادین سخنوری وهمچین ارائه و برگزاری کلاس های کارگاهی از طریق تمرین های عملی برای کسب مهارت های فردی، شما را در فرم و محتوای سخنرانی  به سرمنزل مقصود برسانیم.

   

  این دوره آموزشی برای همه کسانی که می خواهند یک دروه آموزشی جامع در حوزه سخنوری و فن بیان و سایر ارتباطات کلامی و غیرکلامی را تجربه کنند، توصیه می شود.

   

   
   سرفصلهاي دوره:
  • غلبه بر اضطراب هنگام سخن گفتن در اجتماعات
  • فن بیان و صداسازی
  • بیان موثر
  • مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
  • تحلیل زبان بدن و آموزش اصول و فنون و استراتژی های مذاکره ای
  • آموزش مبانی حرفه ای سخنوری و سخنرانی شامل:
  1. نقشه راه سخنوری
  2. ماهیت و موضوع سخنوری
  3. آغاز سخن
  4. پایان سخن
  5. تشخص سخنران
  6. زبان بدن سخنران
  7. قالب های سخنوری
  8. مبانی نظری خطابه
  9. ساختار نطق و نحوه تهیه آن
   
   زمان دوره :

  طول مدت این دوره 22 هفته می باشد. هر هفته شامل 3 ساعت آموزشی که یک ساعت و نیم آن به صورت تئوری و یک ساعت و نیم آن به صورت کارگاهی برگزار می گردد. 

  جهت ثبت نام در دوره آکادمی سخنوری حرفه ای با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

   
   محل برگزاری:
  کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136 
   
   
  مشاوره و تعیین سطح رایگان
  شماره تماس:88041297

   

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  بارگذاری نظرات قدیمی تر
  • احمد شایگان

   لینک

   چرا حس میکنم مخاطب در سخنرانی با بنده ارتباط نمیگیره؟ آیا ایراد در بنده ست یا موضوع انتخابی؟؟؟
   باتشکر

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای شایگان عزیز:
   ایراد در موضوع سخنرانی نمی تواند باشد. ولی قطعا این ایراد مربوط به سخنران و نحوه پرداخت به موضوع است. وقتی شما در سخنرانی خود فرم را رعایت نکنید که این فرم می تواند به کیفیت صدا مربوط باشد و یا به تکنیک های بیان و فن بیان و سخنوری حرفه ای ربط داشته باشد، همچنین فرم و شکل تهیه محتوای سخنرانی هم ایراد داشته باشد طوری که شما فقط دارید یک سری اطلاعات و تعاریف و طبقه بندی و آمارها را به صورت جملات و پاراگراف ها پشت هم می آورید و این نوع سخنرانی نه تنها توجه مخاطبان را جلب نمی کند، که با زیست و زندگی آن ها هم ارتباطی ندارد. عموما موضوعاتی می تواند توجه من مخاطب را جلب کند که به دغدغه های زیستی من مربوط باشد و در حیات و ممات من تاثیر داشته باشد. وقتی هیچ کدام از این اتفاقات نمی افتد نتیجه عدم ارتباط مخاطب با سخنران می شود.

   2 پاسخ
  • حسین طهماسبی

   لینک

   سلام
   دورههای کوتاه مدت استادی برگزار نمیکنید؟

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   آقای طهماسبی عزیز:
   به نظرم سوال شما خود یک تناقض بزرگ وجود دارد و دلیل این که ما دوره های کوتاه مدت استادی برگزار نمی کنیم همین مسئله است. استاد شدن در یک موضوع یا مهارت در مدت زمان بسیار کوتاه امکان پذیر نیست. مگر اینکه واژه استاد را طور دیگر معنا کنیم. استاد شدن در حوزه کلام و سخنرانی و سخنوری نیاز به دوره های طولانی مدت، تمرین های مداوم و مستمر در حوزه های صداسازی، فن بیان، بیان،قالب های سخنوری، زبان بدن، مهارت های ارتباط موثر و سیر مطالعاتی بسیار گسترده در حوزه ادبیات، تاریخ، ادیان، فلسفه، روانشناسی، سیاست، تعلیم و تربیت و ... ، اداره کلاس های کارگاه سخنوری، شاگردی و از محضر اساتید برجسته بهره مند شدن دارد که مستلزم صرف زمان طولانی و انجام تمرین های طاقت فرسا در زمینه فرم و محتوا است. از همین رو اینکه یک دوره چند جلسه ای برگزار کنیم و به هنرجویان و دانشجویان مدرک استادی بدهیم، نه تنها خدمت به هنرجویان نیست که خیانتی است که جز توهم استادی چیز دیگری برای آن ها به همراه ندارد و زمانی که در موقعیت های خطیر و مهم قرار بگیرند خود متوجه ضعف و ناتوانی خود و قلابی بودن چنین مدرک هایی می شوند. کانون سخنوران به عنوان بنیانگذار آموزش سخنوری حرفه ای در کشور، علاوه بر رسالت آموزشی هنرجویان علاقمند به حوزه فن بیان و سخنرانی، وظیفه آگاهی بخشی در موضوع ارتقای دانش کلامی ایرانیان را نیز برای خود قائل است. از این رو برگزاری این دوره ها و ارائه چنین مدرک هایی صرفا انگیزه های مالی و تبلیغاتی دارد. هر چند که بسیار از دوستانی که در این زمینه مدعی هستند، خود یک سخنرانی حتی 10 دقیقه ای در مورد موضوعات عمومی چون تعلیم و تربیت، سیاست، فرهنگ، اقتصاد، دین، تاریخ و ... ندارند!!!

   2 پاسخ
  • سنا بهمنش

   لینک

   درود فراوان
   عموما بعد از چند دقیقه سخنرانی دچار اضطراب میشم و اولش هیچ مشکلی ندارم
   دلیلش رو نمیدونم
   لطفا راهنمایی کنین:(

   1 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   خانم بهمنش عزیز
   اظطراب در میانه سخنرانی به ضعف شما در قسمت بیان و عم تسلط فکری روی موضوع سخنرانی برمی گردد. شما به اندازه میزان فکر و اندیشه و تسلطی که روی موضوع سخنرانی دارید می توانید سخنرانی کنید. اابته این موضوع می تواند به علت ضعف در دایره واژگان کاربردی هم باشد به این معنا که شما برای بیان جملات خود به زمانی احتیاج دارید که دنبال کلمات مناسب برای جمله سازی بگردید و این زمان باعث تپق زدن و اضطراب می شود.

   2 پاسخ
  • کمند خیرابی

   لینک

   در سرخ شدن صورت در جمع و کنترل ترس و استرس سخنرانی تو رفع آن توضیح دهید

   0 پاسخ
  • حسین زند

   لینک

   خانم خیرابی عزیز:
   تغییر رنگ چهره به دلیل افزایش ضربان خون و میزان خونرسانی به بافت های صورت اتفاق می افتد که در واقع خیلی هم مهم نیست. آنچه که دیگران را متوجه اضطراب و استرس شما می کند، یکی تنگی نفس و دیگری لرزش صداست که به مراتب از تغییر رنگ چهره مهم تر است و اگر شما با تمرینات درست تنفسی و تمرینات منظم صداسازی این مشکل را برطرف کنید، می توانید اضطراب خود را مدیریت کنید.

   2 پاسخ
  • شیرین نورعلی بیگ

   لینک

   در مورد ویژگی های یک سخنرانی اثربخش میشه توضیح بدید لطفا

   0 پاسخ
  • سخنوران

   لینک

   اثربخشی و تاثیر روی مخاطب ویژگی است که در مفهوم سخنرانی و سخنوری نهفته است. ما سخنرانی میکنیم که روی دیگران تاثیر بگذاریم و بتوانیم آن ها را به مسیری که تشخیص می دهیم هدایت کنیم. حال سوال مهم این است که چه مواردی باعث تاثیرگذاری روی انسان ها می شود و یا به عبارت دقیق تر مخاطب یا مخاطبان شما جذب چه موضوعاتی می شوند؟
   برای پاسخ به این سوال هم فرم سخنرانی مهم است و هم محتوای آن. اینکه شما چگونه سخنرانی خود را آماده کنید و اینکه بعد از آماده کردن سخنرانی آن را با چه فرمی ارائه دهید. منظورم از فرم شکل ارائه سخنرانی است که عواملی مانند کیفیت صدا، زبان بدن، تکنیک های فن بیان، تکنیک های بیانی و تکنیک های سخنرانی در آن نقش دارند. در قسمت اول که مربوط به آماده کردن محتوای سخنرانی است موضوع مهم این است که ما چگونه محتوای خود را می توانیم تبدیل به سخنرانی کنیم؟ لزوما همه حرف ها و جملات ما تبدیل به سخنرانی نمی شود. برای آشنایی بیشتر با این موضوع توصیه می کنم در قسمت فیلم های آموزشی، ویدئوی چگونه سخنرانی خود را آماده کنیم را مشاهده کنید.

   2 پاسخ
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.