سخنوران

اولین مرکز آموزش سخنوری حرفه ای و فنون ارتباطات کلامی و غیر کلامی

در روزگار ما، که عصر ارتباطات نام دارد هر انسان مترقی، پیشرو و مدرن امروزی که به دنبال رسیدن به اهداف بلند خود می باشد در حقیقت هر چه دارد از ایجاد ارتباط مؤثر است و هر آنچه ندارد از عدم ارتباط مؤثر می باشد. در حوزه ی ارتباطات کلامی و حتی غیر کلامی نقائص و نقاط ضعف فراوانی وجود دارد که اگر نتوان این مشکلات را در برقراری ارتباط مرتفع نمود قطعاَ مسائل فراوانی در رسیدن به خواسته های ذهنی و قلبی ایجاد می گردد. در حوزه ارتباطات کلامی دسته ها و انواع گوناگونی امروزه وجود دارد که از آن جمله می توان به مذاکرات، مناظرات، مباحثات، گفتگوها و حتی سخنرانی اشاره کرد که هر کدام متناسب با خواستگاه عالی خود سعی در برقراری رابطه مؤثر انسانی نموده و در واقع همگی به دنبال «فهمیده شدن»» می باشند. هر انسانی باید بداند که امروز باید مسلح و مجهز به فنون ارتباطات کلامی و غیرکلامی باشد تا در عرصه های مختلف زندگی به آنچه باید نایل شود. مهمترین مشکل ارتباطات انسانی انتقال مفهوم و منظور از طریق کلام است.

تمامی سوء تفاهم ها و سوء برداشت هایی که در ارتباطات انسانی رخ می دهد معطوف به عدم آشنایی و تسلط به حوزه سخن و کلام است. ما سخنوری و سخنرانی را عالی ترین نوع ارتباط موثر انسانی می دانیم و بر این عقیده ایم که هر انسانی که سخنرانی و سخنوری کند به این معناست که می تواند انسان ها را هدایت و رهبری و راهبری کند. اساسا تعریف ما از سخنرانی و سخنوری ارائه کلام به منظور راهبری است، چه برای یک نفر ، چه برای هزاران نفر. در هر موقعیتی که شما از طریق بیان و سخن و کلام خود می خواهید بر روی دیگران تاثیر بگذارید و آن ها را به مسیری هدایت کنید که مورد قبول و نظر شماست، شما مشغول سخنرانی هستید.

جهت رشد و ارتقای مهارت های کلامی و غیر کلامی نیاز به آموزش و تمرین و ممارست در حوزه های مرتبط با دانش سخنوری است. بسیاری از موسسات آموزشی صرفا فن بیان و نحوه اجرا را معادل سخنوری می دانند، حال آنکه فن بیان و نحوه اجرا فقط یک مهارت از ده ها مهارتی است که شما باید در این زمینه کسب کنید. علاوه بر فن بیان و صداسازی، آشنایی با نقشه راه سخنوری، کسب معرفت نسبت به ماهیت و موضوع سخنرانی، شناخت قالب های نظری خطابه، آگاهی عمیق و دقیق نسبت به ساختار نطق و چگونگی تهیه آن، کسب آموزش های لازم در مورد تشخص سخنوران و همچنین آشنایی با زبان بدن سخنوران، تنها نمونه ای از مهارت هایی است که شما در سخنرانی و سخنوری حرفه ای به آن نیاز دارید. افزون بر تمامی این مهارت ها احتیاج به یک سیر مطالعاتی در زمیته ادبیات، انسان شناسی، تاریخ، سیاست، جامعه شناسی و روانشناسی و تاریخ تفکر و خبرخوانی می تواند غنای محتوای ارائه شده توسط سخنوران را به رخ بکشد. نحوه مطالعه و چگونگی پرداخت به این موضوعات از منظر سخنوری مهارتی است که نیاز به تمرین های کارگاهی پیوسته و نقد مداوم و مستمر اساتید برجسته و کارورزیده در این حوزه را دارد.

موضوع مهم در سخنرانی و سخنوری بیان حرف حساب و جدی است. کلام و سخنی که از روی اندیشه و تفکر و بررسی و تامل و تدبر حاصل شود، واگرنه کلامی که رنگ و بوی عامیانه دارد و صحبت های معمولی بی هدف و بی مقصد که در بسیاری از روابط انسانی ساری و جاری است، به مهارت و آموزش خاصی نیاز ندارد. وقتی که قرار است شما روی دیگران تاثیر بگذارید و آن ها را هدایت و رهبری کنید، موضوع متفاوت می شود. شما به یک الگو تبدیل می شوید. آن ها به شما و نحوه صحبت کردن و رفتار شما نگاه می کنند و سعی می کنند خودشان را شبیه شما کنند. این زمانی است که شما باید مسئولیت سخن و کلام خود را بپذیرید. چون سخن و کلام قدرتمندترین ابزار تاثیرگذاری بر سایر انسان هاست. وقتی پای سخن و سخنرانی به میان می آید، تمامی ویژگی های دیگر انسانی رنگ می بازد. ممکن است قبل از سخن گفتن، دیگران شما را از روی ظاهر، لباس، آرایش، زبان بدن و چگونگی ادب و آداب معاشرت شما قضاوت کنند، ولی هنگامی که شروع به سخن گفتن می کنید، این نحوه سخن گفتن شماست که به قضاوت دیگران سمت و سو می دهد.

سخن قدرتمند یعنی انسان قدرتمند، سخن تاثیرگذار یعنی انسان تاثیرگذار کانون سخنوران بر پایه همین هدف به عنوان اولین و تنها مرکز آموزش تخصصی فنون سخنرانی و ارتباطات مدت ها است که نسبت به این مهم سعی و جهدی ویژه نموده تا با آموزش افراد متخصص در زمینه های گوناگون ارتباطی به رشد و بالندگی میهن عزیز اسلامی کمک نماید. در همین راستا تا به امروز تلاش شده تا با استفاده از راه های متعدد آموزشی این نیاز را مرتفع نموده تا همگان بتوانند در این مهم به مهارت لازم دست یابند. به امید روزی که هیچ منازعه و مناقشه ای در نارسایی کلام نباشد. موسسه سخنوران با هدف ارتقاء سطح کیفی دانش کلامی ایرانیان و تحول در منطق زبانی در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد . این مجموعه به عنوان مرکز تخصصی آموزش سخنرانی و سخنوری حرفه ای و فنون ارتباطات کلامی و غیر کلامی از طرق مختلف آموزش اعم از حضوری، غیر حضوری و الکترونیکی افراد بی شماری را تا به امروز آموزش داده است.

باشد که با حمایت شما علاقه مندان و جویندگان دانش و حقیقت، دوام سخنوران پایدار ماند.

دوره های آموزشی
0
سخن آموز
0
دوره ی آموزشی
0
اساتید
0
شعبه ها

ارتباط با ما

به جمع 20 هزار نفری کانون سخنوران بپیوندین!

در صورت پاسخگو نبودن تلفن مجموعه ، نام و تلفن خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم