کلاس فن بیان - سخنوران بنیانگذار آموزش فن بیان|آموزش سخنرانی

سخنوران

     


 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
telegram youtube linkdin instagram facebook aparat  

 

کلاس فن بیان

کلاس فن بیان 

 

تا حالا شده در فضای گپ و گفتی درباره مبحثی تخصصی از رشته تحصیلی ات که مدرک معتبر دانشگاهی و تسلط خوبی هم داشتی، نتوسته باشی لب از لب باز کنی و حرف بزنی اما یه نفر با اطلاعات به مراتب کمتر از تو ، یه جوری با قدرت و تاثیرگذار حرف زده که همه رو و حتی تو رو شگفت زده کرده باشه؟

تا حالا شده استاد برای هر کدوم از بچه های کلاس موضوعی برای کنفراس مشخص کرده باشه و تو برای پنج نمره میان ترم با اینکه چند هفته روی موضوع ات شبانه روزی کار کرده بودی، روز ارائه مطلب از شدت استرس و اضطراب از حضور سر کلاس دانشگاه منصرف شدی و غیبت کردی و  نمره پرزنت مطلب رو از دست دادی؟

تا حالا حتما برات پیش اومده که برای استخدام در یک شرکت با اسم و رسم اونهم با حقوق و مزایای قابل توجه، دست و پا زده باشی و روز مصاحبه استخدامی اونقدر پرت و پلا و نامربوط و بی سر و ته حرف زده باشی که حتی اگر اونا حاضر به استخدامت می شدند خودت دوست نداشتی که از شدت خجالت و شرمساری دوباره اون آدمها رو ببینی؟

 

کلاس فن بیان

 

یا برات پیش اومده که تیم اجرایی ات با حداقل امکانات و تسهیلات، ماه ها به صورت شبانه روزی کار و تلاش کردند و قرار هست که تو به عنوان مدیر پروژه با ارائه آمار و گزارش عملکرد پروژه در مقابل مدیر عامل و هیئت مدیره ، هم باعث افزایش حقوق و دریافت پاداش و مزایای افراد تیمت بشی هم با دریافت بودجه بیشتر روند به پایان رسوندن پروژه رو تسریع و تسهیل کنی اما در نهایت در زمان ارائه گزارش، اضطراب و استرس به نحوی گریبانت رو گرفت که اعداد و ارقام جلوی دیدگانت به رقص درآمدند و چشمات سیاهی میرفت و اونقدر آمارهای از قبل آماده شده رو با اشتباه فراوان ارائه کردی که تشویق نشدی هیچ، از پس پاسخ گویی به سوالات مدیران بالا سری بر نیامدی و نارضایتی مدیر عامل و تیم مدیریتی باعث توبیخ تو و هم قطع همان مزایای حداقلی همکارانت هم شد.

یا از همه اینها رقت بارتر اینکه در یک محفل دوستانه خواستی با گفتن یه خاطره هیجان انگیز ، فضای کسالت بار حاکم بر مهمانی رو عوض کنی و باعث فرح و شادی و نشاط دوستانت بشی، اما باعث خنده و هیجان کسی که نشدی هیچ، از رفتارها و نگاه های دوستانت فهمیدی که همه منتظرند که حرفات زودتر تمام بشه و دوباره بحث قبلیشون رو از سر بگیرند.

 

کلاس فن بیان

 

ناتوانی در ابراز تمایل به کسی که دوستش داری غم انگیزتر از همه آنهاست. خجالت و کم رویی اجازه روبرویی و مواجه با او را به تو نمی دهد و اگر با تمام رنج ها و شرم ها لحظه دیدار محقق بشود، اضطراب و استرس نمی گذارد حرفت را بزنی ، صدایت میلرزد، دستانت به رعشه می افتد، بدنت عرق می کند، گلویت خشک می شود، جملات را اشتباه و پس و پیش آنهم با لکنت و گرفتگی زیاد ادا میکنی و در نهایت چنان فضای ملتهب و تاسف باری حاکم می شود که فقط دوست داری زمین زیر پایت دهان بگشاید و برای همیشه نیست و نابود گردی.

 

کلاس فن بیان

 

اگر هرکدام از تجربیات بالا و یا شبیه به آنها برای شما اتفاق افتاده است، خیلی تعجب نکنید و نگران نشوید. بسیاری از افراد دیگر نیز با چنین مصائب و مسائلی مواجه هستند و مشکل شما، مشکل منحصر بفردی نیست.

 در دنیایی که امروز در آن به سر میبریم ، دنیای متفاوتی نسبت به قبل می باشد. در دنیای امروز دیگر صرف داشتن مدرک دانشگاهی یا مهاورت ورزی در حوزه ای تخصصی کافی نیست. شاید این جمله را در میان مردم زیاد شنیده باشید که " طرف نان خوب حرف زدنش را میخورد". شاید در وهله نخست این جمله را با بار منفی دریابیم و نگاهمان به حرف زدن و خوب صحبت کردن منفی باشد اما این جمله حقیقتی را در خود نهان دارد. این حقیقت، حقیقت دنیای مدرن و جهان امروز است. ما در جهان ارتباطات به سر می بریم .

 

کلاس فن بیان

 

 آیا میخواهید شما هم یکی از افراد موفق درحوزه تخصصی خودتان باشید؟ وقتی در حوزه های مختلف تخصصی و علمی به بررسی آمار تعداد متخصصان و صاحبان مدارک دانشگاهی می پردازیم با خیل عظیمی از افراد زبردست و چیره دست، فنان و صاحب نظر مواجه می شویم. در میان این توانمندان ، معدود افرادی چنان خورشیدی می درخشند. این افراد یکه و یگانه، کسانی هستند که در ارتباط با مراجعین خود توانمدتر عمل می کنند. در دنیای امروز کسی توانمندتر، قدرتمند تر و جذاب تر است که قادر باشد ارتباط بهتری را با سایرین برقرار نماید. ارتباطی نافذ، حضوری حرفه ای و ایجاد تشخصی جذاب و کاریزماتیک .

 

کلاس فن بیان

 

حرفه ای بودن و حرفه ای عمل کردن وراثتی نیست. شاید روزگاری نه چندان دور آدمیان می توانستند با تجربه ورزی و به جان خریدن تاوان سعی و خطا نمودن و در نهایت و اوج هوشمندی با الگو قرار دادن پدران خویش، خود را از آموختن حرفه ای بی نیاز پندارند. اما جهان امروز ، جهان دیروز نیست. هیچ کس بی نیاز از آموختن نیست. هرچیزی آموختنی است و هرآموخته ای یادگرفتنی. پس اگر قرار است حرفه ای باشیم، حرفه ای عمل کنیم، شخصیتی نافذ و تشخصی متنفذ داشته باشیم، طرف رابطه ای قدرتمند و جذاب باشیم، باید حرف زدن یاد بگیرم. شاید تعجب کنیم و این جمله برایمان خنده آور باشد اما واقعیت این است که اکثر آدمهای ناموفق و کسانی که در کسب منافع مادی و معنوی و جلب توجه و رضایت طرف ارتباطی ناتوان هستند، آن هایی هستند که حرف زدن بلد نیستند.

 

کلاس فن بیان

 

هنوز نمی دانیم قدرت کلام چیست؟ چگونه می توان قدرتند سخن گفت؟ چرا کلام من فاقد احساس و تاثیرگذاری بر دیگران است؟ لحن چیست و چگونه اتفاق می افتد و چرا گفتار من فاقد لحن متناسب با محتوای کلامم می باشد؟ چگونه می توانم در لحظاتی که پر از احساس و هیجان و شور و شوق هستم با سرعت و صراحت سخن بگویم؟ چرا نمی توانم در روخوانی یک متن برای دیگران ، توجه آنها را به نکات اساسی جلب نمایم؟ آیا من هم می توانم از تاکیدات کلامی و آکسان گذاری بهرمند شوم یا این توانمندی ملک طلق صداپیشگان و گویندگان حرفه ای و مجریان کارکشته است؟

 

کلاس فن بیان

 

چرا هنگامی که برای درخواستی در مقابل مافوق و رئیسم قرار میگیرم، صدای لرزان و بی رمقم حتی برای خودم هم قابل شنیدن نیست؟ صدایم را دوست ندارم، آیا راهی وجود دارد که صدایم زیباتر و برای دیگران دلنشین تر باش؟ چرا کلمات و واژگانی که در کلامم استفاده میکنم، دائما تکراری و خسته کننده می شود؟ چرا در لحظات حساس و کلیدی نمی توانم با قاطعیت و جدیت صحبت کنم؟ من چگونه محکم صحبت کنم؟ همیشه اطرافیانم به من ایراد میگیرند که کلمات را جویده جویده و جملات را نارسا و نامفهوم بیان می کنم. چگونه میتوانم روان صحبت کنم؟ چگونه می توانم شمرده و سلیس صحبت کنم؟ آیا برای تقویت فن بیان و بیان  و برخورداری از فن بیان قوی نیاز به تمارین سخت و سنگین و دوره های تخصصی طولانی مدت دارم؟ چرا دیگران زیبا صحبت می کنند ؟ آیا من هم می توانم زیبا صحبت کنم؟

 

کلاس فن بیان

 

تمام نکته در زیبایی است. کلامی که فاقد زیبایی باشد، گفتنش با نگفتنش تفاوتی نمی کند. ما به شما زیبا حرف زدن را می آموزیم. زیبا سخن گفتن، داشتن صدایی پر حجم و تاثیرگذار، صریح و سلیس بیان کردن، کلمات و جملات و عبارات را با آکسان گذاری دقیق و تاکیدات کلامی ادا کردن ، محکم و قوی ارائه کلام کردن، جذاب و مسحور کننده سخن گفتن را در کلاس های فن بیان و صداسازی بیاموزید. برای حرفه ای شدن باید در کنار حرفه ای ها، حرفه ای شدن را بیاموزید.

 

کلاس فن بیان

 

برای این منظور شما با آموزش های حرفه ای و شرکت در کلاس فن بیان می آموزید که خود را مجهز به ظرافت ها بیانی و زبانی و لطافت های کلامی و گفتاری نمایید. در همین راستا موسسه سخنوران با هدف ارتقاء سطح کیفی دانش کلامی ایرانیان و تحول در منطق زبانی در سال 1388 تاسیس شد و تا امروز این مجموعه به عنوان مرکز تخصصی آموزش فن بیان، سخنرانی و سخنوری حرفه ای و فنون ارتباطات کلامی و غیر کلامی از طرق مختلف آموزش اعم از حضوری، غیر حضوری و الکترونیکی افراد بی شماری را تا به امروز آموزش داده است.

 

کلاس فن بیان

 

در اینجا لازم میدانم به جویندگان قدرت بیان و اعجاز زبان این مژده و نوید را بدهم که دوره های ده هفته ای فن بیان و صداسازی با بیش از 30 ساعت کلاسهای تئوری و عملی شما را در موارد زیر توانمند، مهیا و آماده می سازد که با زیبایی و قدرت هنرنمایی کنید:

 • غلبه بر اضطراب و استرس در هنگام سخن گفتن
 • مقابله با خجالت و کم رویی
 • مدیریت نفس با انجام تمارین تنفسی
 • گستردگی دایره لغات و افزایش خزانه واژگان گفتاری
 • توانمندی و تسلط در متن خوانی ، شعرخوانی و دیالوگ خوانی
 • صحبت کردن با قدرت و تاثیرگذار در مقابل دیگران
 • بالا بردن حجم صدا و طنین آوای کلام
 • تسلط بر آکسان گذاری و تاکیدات کلامی
 • توانمندی در ارائه کلام با احساس و لحن متناسب با محتوای کلام
 • تسلط بر محتوا و معنا بدون افتادن در دام نسیان و فراموشی
 • ساختن جملات ادبی و تاثیرگذار به کمک علم بیان
 • سخن گفتن فصیح و بلیغ با عنایت به علوم بلاغی و بیانی
 • کنترل عنان کلام و گم نکردن خط ذهنی
 • ایجاد جذابیت و لذت در مخاطبان
 • ایجاد شخصیتی متنفد و کاریزماتیک در منظر دیگران
 • تلفظ دقیق و درست کلمات با ادای کامل مخارج حروف
 • آشنایی با اصول و فنون حرفه ای گری در نقش های اجتماعی
 • برقراری ارتباط موثر انسانی
 • داشتن درک درست از مفاهیم حریم و قلمرو در روابط انسانی
 • آگاهی بر روش های ارائه بازخورد موثر برای جلوگیری از تشدید تنش در روابط
 • تحلیل زبان بدن و بازشناسی رمزنشانه های رفتاری
 • ارتباط تاثیرگذار با دیگران و درک درست از آداب معاشرت

 نویسنده: مهندس علی شمس

دوره های اموزشی سخنوران

Please publish modules in offcanvas position.