سخنوران

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

   ترس از صحبت کردن در جمع

   

  امروزه صحبت کردن ، یکی از کلید های قدرتمند موفقیت است.

  پروانه ای که درون قلب،بال بال میزند،حسی که ممکن است قبل از کنفرانس کلاسی،سخنرانی و جمع،طرح سوالی در کلاس و یا شرکت در یک مهمانی برای اولین بار داشته باشید که به آن اضطراب و یا دلشوره می گویند.قبل از ارائه ی کار خود، قدری این حس طبیعی ست و شاید منجر به موفقیت شما شود،زیرا شما را یاری می دهد تا به درستی گام بردارید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 281

  آیا با روش‌‌‌های مبارزه با استرس و افزایش سلامت مغز آشنا هستید؟استرس و اضطرابِ مربوط به سخنرانی یا هر فعالیت دلهره‎آور دیگری، برآمده از عملکرد قسمتی از مغز با نام "آمیگدال" است. متخصصان معتقدند با بهبود عملکرد مغز و اعصاب می‎توان اضطراب ناشی از سخنرانی و ... را رفع کرد. در ضمن داشتن ذهن و مغز سالم، ریسك فاكتورهای ابتلا به بیماری‌های مغزی و عصبی مانند آلزایمر را كاهش می‌دهد.

  در این میان راه‌های طبیعی زیادی، برای بهبود فرآیند مغز وجود دارند. تمرینات عصبی، یك راه مؤثر برای افزایش سلامت اعصاب هستند. متخصصان عقیده دارند برخی تمرینات ادراكی نیز می‎تواند عملكرد مغز را بهبود ‌ببخشند. یكی از این تمرینات ادراكی كه متخصصان توصیه می‌كنند؛ "مسواك زدن با دست مخالف" و "بستن ساعت‌مچی در دست مخالف" است. روش‌های دیگری نیز برای رفع اضطراب وجود دارد که پست امروز تیم سخنوران درباره‎ی همین موضوع گردآوری شده است؛ پس با ما همراه باشید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 248

  افکار، مهمترین رکنی که موجب میگردد تا عزت نفس پایین بیاید،اما انسان می تواند با راه حلی ساده،از این افکار دوری کند و راهی را برای درمان عزت نفس خود بیابد.عزت نفس پایین و تصویر ضعیف از خود موجب میگردد مشکلات زیادی برای فرد رخ دهد و میتواند از شیوه ی نگرش به شغل تا رابطه ها را تحت تاثیر قرار دهد.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 431

  استرس و اضطرابِ مربوط به سخنرانی یا هر فعالیت دلهره‎آور دیگری، برآمده از عملکرد قسمتی از مغز با نام "آمیگدال" است. متخصصان معتقدند با بهبود عملکرد مغز و اعصاب می‎توان اضطراب ناشی از سخنرانی و ... را رفع کرد. در ضمن داشتن ذهن و مغز سالم، ریسك فاكتورهای ابتلا به بیماری‌های مغزی و عصبی مانند آلزایمر را كاهش می‌دهد.
  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 276

   

  حضور در یک جمع بزرگ و برقراری ارتباط با افراد اغلب میتواند کاری سخت، دشوار و استرس زا باشد. حتی سخنوران بزرگ نیز در روز سخنرانی کمی احساس نگرانی دارند.

  در مبحث امروز گروه سخنوران قرار است درباره انجام برخی تمرینات جسمانی و رژیم غذایی در روزهای قبل از سخنرانی با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 235

  داشتن اجرایی موفق، نیازمند مهارت و تسلط بر موضوع، نحوه‎ی بیان و حرکات بدن است. امّا از میان این سه بخش مهم‎ترین و حیاتی‎ترین مسئله، داشتن تسلط بر موضوع و به‎خاطر سپردن متن است. اگر شما متن خود را به‎خاطر نیاورید، به قول معروف:"تمام رشته‎هایتان پنبه شده" و سریعاً دچار دست‎پاچگی و استرس می‎شوید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 340

  گفت و گوی ذهنی،درگیری ست که افراد به طور دائم با آن دست و پنجه نرم  می کنند و این درگیری ها اغلب جنبه ی منفی دارد و عموما افراد به اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اند و یا اضطرابی که نسبت به آینده دارند، تمام وقت در کلنجار هستند و با این افکار، کور کننده ی روزنه های امید هستند و تلاش فرد را جهت محقق سازی رویاها از میان میبرد اما در مقابل، تفکر مثبت می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس فرد شود و راه های رسیدن به موفقیت را هموار می سازد.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 485

  صفحه1 از2

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.