info@sokhanvaran.org      

   

   

   

  فرهنگ "تعارف کردن" به شکل گسترده‎ای در همه‎ ابعاد زندگی ما ایرانیان گره خورده است. در هر داد و ستد و فعالیتی که باشیم، نوعی تعارفات رایج وجود دارد که ما با استفاده از آن ها می خواهیم، ادب و فروتنی خود را نسبت به همکاران، همکلاسی‎ ها، ارباب رجوع، دوستان و آشنایان یا هر کس دیگری که به نحوی با او معاشرت داریم نشان دهیم.

  راههای افزایش اعتماد به نفس

   

  در هر موقعیت موفقیت آمیزی، نشانی از وجود اعتماد به نفس حضور دارد، عاملی که در، درون تمامی انسان ها به ودیعه گذاشته شده است، اما گاهی، موانع و شکست های پی در پی موجب می شوند تا این توانمندی در وجود رنگ ببازد، افرادی که از اعتماد به نفس مختصری رنج میبرند، معمولا با مشاهده آرامش و رضایتی که در افراد معتمدالنفس موج میزند، بزنگاهی در مغزشان شکل میگیرد تا این توامندی را درون خود تقویت سازند. همواره باید به یاد داشت که تنها عاملی که می تواند در مسیر تقویت اعتماد به نفس مانع پیشرفت شود، تنها خود شخص هست. از  ویژگی های افراد دارای اعتماد به نفس مضاعف می توان به عواملی اشاره نمود:

  15 دلیلی که مانع دوست یابی میشود

   

  انسان،پس از سپری کردن سن 25 سالگی، مانند گذشته نمی تواند به آسانی، دوستانی برای خود بیابد و یا آنکه روابط خود ا دچار تغییر رو به بهبود سازد و داشتن دوست خوب که بتوان آن را یاور همیشگی دانست، نیاز به یک تلاش دو طرفه دائمی دارد و دوست تاثیر مهمی در زندگی دارد و اگر شخصی دوستی در اطراف خود ندارد، ممکن است 15 دلیل سبب آن گردد.

   نحوه ی احوالپرسی

  هر سلام و احوالپرسی فرصتی ست برای نشان دادن احترام و تاثیر گذاری مثبت بر دیگران، بنابراین آموزش ادب این امر نشان شان هر شخصیتی می باشد.

  "سلام"واژه ای عادی که اقراد به طور اغلب و به صورت ناخودآگاه آن را انجام می دهند و زمانی که فرد مقابل شخص این عمل را بنا به دلیل مشغله های ذهنی فراموش کرده باشد فرد این عمل را که قصد و نیت خاصی در آن وجود ندارد را به بدترین حالت تعبیر می کند.به همین منظور می بایست آگاهانه صورت بگیرد هرچند شخص بپندارد که بدخلق است و یا خجالت سرتاسر وجود او را در بر گرفته است.

  تصور کنید؛ شب‎هنگام به یاد یکی از دوستان دوران تحصیل‎تان می‌‎افتید و از سر دلتنگی با او تماس می‎گیرید، مکالمه‎ی تلفنی شما چیزی بیش از دو ساعت به طول می‎انجامد؛ زیرا شما از هر دری باهم سخن گفته‎اید: از معلم دوران دبیرستانتان گرفته تا نرخ تورم و گرانی و روابطتان در محیط کاری که در آن مشغول هستید!!! همین‎طور که این مکالمه ادامه می‎یابد، احساس می‎کنید دیگر گوشتان داغ شده و احتمالاً فردا به موقع سرکار نخواهید رسید.

  چند وقتی است که رسانه‎های عمومی، فحاشی افراد در فضای مجازی یا در دنیای حقیقی را موضوع بررسی‎های خود قرار داده‎اند و دائماً با دعوت از هنرمندان و ورزشکاران و... مشهور در تلاش‎اند که از این واقعه‎ی ناخوشایند جلوگیری کنند.
  همه‌ی ما در طول روز با این موضوع به نحوی مواجه هستیم، تنها کافیست در خیابان شاهد دعوای دو نفر باشید یا سری به استادیوم فوتبال بزنید تا از تازه‎ترین فحش‎هایی که این روزها در میان جوانان باب شده آگاه شوید!!!

  تصور کنید که در جمعی از دوستان نشسته‎اید و در حال صحبت درباره‎ی مشکلات روزمره هستید، یکی از دوستان شما از دست دردی که به‎تازگی به سراغ او آمده با شما و دیگران دوستانتان صحبت می‎کند. ناگهان یکی از میان جمع شروع به دادن نسخه‎های متعدد برای بهبودی دوست مریضتان می‎کند. او می‌گوید: «ببین، اگه دست درد داری، حتماً شب‎ها یه دستمال داغ بپیچ دورش، البته اگه با روغن ماساژش بدی هم عالیه؛ اگه دیدی خوب نشد، تخم‎مرغ و زردچوبه رو قاطی کن و بعد با یه دستمال بچیپ دور دستت این که دیگه رد خور نداره و حتماً خوب میشی!!!»

  برنده - برنده قایی در ذهن و قلب ماست که همیشه در جستجوی سود رسانی متقابل در تمام روابط انسانی می باشد. برنده - برنده برمبنای الگویی است که در آن برای هر فردی مقدار زیادی از هر موهبت وجود دارد و در قاموس آن موفقیت یک نفر به بهای جلوگیری از موفقیت دیگران به دست نمی آید.

  "استفان آر . کاوی "

  صفحه1 از5

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.