سخنوران

 


اپلیکیشن سخنوران

 



     tel


 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
telegram youtube linkdin instagram facebook aparat  

 

5 عادت ساده که باعث می شود دیگران شما را بیشتر دوست داشته باشند

 

 

زمانی که ما به عنوان کودک در زمین بازی هستیم، یکی از مفید ترین مسائل زندگی را شروع به یاد گیری می کنیم: توانایی درست بازی کردن با دیگران

این روش در بزرگسالی هم مزایایی را به ارمغان می آورد. برای مثال زمانی که دیگران را مجبور می کنید که درباره ی خود احساس خوب داشته باشند، آنها از اینکه در دور و اطراف شما باشند، لذت می برند. سپس آن افراد به دنبال شما می گردند تا به انواع موقعیت ها دست پیدا کنند ( نه به این عنوان که وقتی دیگران شما را دوست دارند، آنها بیشتر متمایل هستند چیزهایی که می خواهید به شما بدهند) و هرچند که زندگی فراتر از یک مسابقه محبوبیت است، دوست داشتنی بودن شما می تواند شما را نسبت به دیگران موفق تر کند.

 

اینجا 5 عادت ساده و قابل دسترس وجود دارد که شما را دوست داشتنی تر می کند:

  • لبخند

علم به مزایای بیشمار لبخند اشاره می کند، که می تواند شامل تاثیرگذاری بر درک متقابل دیگران بر ما باشد. برای مثال، مطالعات نشان داده است که چگونه لبخند زدن وجهه ما را دوست داشتنی تر، صمیمی تر و حتی شایسته تر جلوه می دهد. تحقیقات همچنین نشان می دهد که لبخند ها مسری هستند. با خندیدن بیشتر، شما در واقع می توانید بر حالت دیگران اثر بگذارید و فضا و محیط کار را با مشارکت دادن دیگران، دلپذیرتر بکنید. البته نمی توان به راحتی به دیگران لبخند زد. شادی بیرونی نشات گرفته از رضایت درونی است و رضایت درونی به موضوعات بیشماری ارتباط دارد و عوامل بسیاری در این زمینه دخیل هستند. سبک زندگی شما ، نحوه اندیشیدن شما، نگاه شما به انسان و چگونگی زیست، نگاه و اندیشه شما نسبت به جهانی که در آن زندگی می کنید، پشتکار و تلاش بی وقفه برای کسب دانش و معرفت و مهارت های عملی و ارتباطی، همه و همه می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند و رضایت درونی شما را افزایش دهد. این رضایت درونی قطعا می تواند به لبخند بیرونی هم منجر شود.

  • ستایش کنید و اعتبار بدهید

همه ی ما خواهان ستایش و دانش درباره ی کار خود هستیم و به آن اشتیاق داریم، هر چند آن را بفهمیم یا خیر. وقتی که شما زمانی را اختصاص می دهید تا به کسی بگویید که چقدر قدردان کارهای وی هستید، شما انگیزه ایجاد کرده اید و شخص مقابل را در بهترین حالت روحی و روانی قرار می دهید. البته که سندیت و صداقت کلید این مساله است – افراد متوجه نظرات جلعی از فاصله یک مایلی می شوند. بنابراین مطمئن شوید که نظرات شما محکم و صریح و مشخص است.

هنگام تعریف و ستایش از دیگران بسیار مراقب باشید، چون مرز بین ستایش و چاپلوسی بسیار باریک است. هر قدر ستایش باعث ایجاد انگیزه و تقویت روحیه افراد می شود، چاپلوسی اثرات مخرب و ویرانگری روی دیگران می گذارد و قدر و منزلت شما را کاهش می دهد و تصویر بسیار مشمئز کننده ای را در ذهن دیگران به یادگار می گذارد. بنابراین در ابتدا سعی کنید توانایی ها و شایستگی های طرف مقابل را شناسیایی کنید و بعد از آن تصمیم به ستایش و قدردانی از آن ها بگیرید.

  • کمک رسان باشید

سال ها پیش، من یک سری از سخنان اعجاب انگیز رهبر شناخته شده در حیطه ی کار و موفقیت، داگلاس کانت را خواندم. او این تجربه ای که در پی می آید را عنوان کرد، چیزی که مدت کمی بعد از آن که شغلش را از دست داده بود:

" من به سراغ یک مشاور کاری رفتم، مردی که اسمش نیل مک کنا بود. هر زمان نیل تلفنش را پاسخ می داد و عنوان می کرد: "سلام، نیل مک کنا صحبت می کند، چگونه می توانم کمک کنم؟" با این چند کلمه ی کوتاه، "چگونه می توانم کمکتان کنم؟" نیل تمام زندگی کاری من را تغییر داد. او به من کمک کرد تا من فراتر از موضوعات خود را ببینم و کشف کنم که برای رسیدن به شروع هر تعاملی باید کمک رسان بود. این یک درس بسیار قوی بود، در این چند کلمه خلاصه شده بود. که تنها 2 ثانیه طول کشید"

بیشتر وقتها، چیز زیادی صرفت نمی شود تا کمک رسان بود. یک دقیقه کمک به یک همکار برای حمل کیف سنگینش، یا راه رفتن با فردی برای جایی که پیدا کردنش سخت است می تواند اثرات شگرفی روی انسان ها بگذارد. با پرورش نگرش های مفید و کمکی، شما یک تفاوت قابل ملاحظه ای که دیگران متوجه آن می شوند، ایجاد می کنید.

  • نسبت به دیگران شناخت پیدا کنید

این روزها، من در خانه کار می کنم. اما زمانی که یک دفتر مشترک داشتم، همیشه وقتی که به دفتر می رسیدم برای ملاقات و حشر و نشر با کسانی که آنجا بودند، زمان می گذاشتم. بعدتر، به دنبال یک یا دونفر می گشتم تا یک قهوه صبحگاهی را با آنها شریک شوم.

به آن چند دقیقه های کوتاه در طول یک روز به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. در تجارت زمانی، پول نقد را به عنوان سرمایه می شناختند. هر تاجر و یا کمپانی که پول نقد بیشتری در حساب های بانکی خود ذخیره داشتند، ثروتمندتر بودند. از اواسط قرن بیستم به بعد، کالا به عنوان سرمایه به رسمیت شناخته شد. هر کمپانی یا تاجری که کالای بیشتری در انبار داشت، از نظر اعتبار مالی و پولی در وضعیت بهتری قرار داشت. ما امروز اعتقاد بر این است که نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر سازمان یا شرکتی است. بنابراین شناخت نیروی انسانی و آگاهی از نحوه تعاملات و عملکرد آن ها می تواند بالاترین و بیشترین بهره وری را در یک سازمان ایجاد کند. سرمایه گذاری روی نیروی انسانی و وقت گذاشتن برای آن ها و آموزش مداوم می تواند سود سرمایه شرکت ها را تضمین کند.

  • سپاسگزار باشید

متاسفانه، حتی گفتن مشتکرم، نایاب تر و نایاب تر می شود. اما اگر شما خواهان یک تاثیر به سزا هستید، تنها این حرف را نگویید، ثابتش کنید.

در کنار گذاشتن یک یادداشت تقدیرآمیز یا گفتن متشکرم، موضوعات و مسائلی راتر از یک تشکر ساده در میان است. چرا یک جعبه دونات نخرید یا گروه را به یک ناهار دعوت نکنید؟ این کار وقت و پول زیادی را خرج نمی کند بلکه این کار راهی فراتر می رود و افراد را کنار هم جمع و فضا و جو مثبتی را در محل کار ایجاد می کند.

انسان ها همیشه به دنبال قدردانی و تشکر هستند. اگر از پدربزرگ ها یا مادربزرگ ها بپرسید، همیشه آن ها به شما خواهند گفت که آن طور که باید قدر آن ها دانسته نشده است. قدردانی و تشکر با روش صحیح و درست می تواند تمامی انرژی سازمان را در مسیر اهداف تعیین و تبیین شده قرار دهد. روحیه جمعی را تقویت می کند و حس وفاداری را افزایش می دهد.

هیچ کدام از این پنج پیشنهاد چیز زیادی را خرج نمی کند. اما زمانی که شما این عادتها را در اساس زندگی روزمره خود پرورش دهید، شما خواهید فهمید که دیگران چگونه جذب شما می شوند.

و شما ممکن است همچنین خودتان را یک مقدار بیشتر دوست داشته باشید.

 

نویسنده:جاستین باریسو از شرکت اینک

مترجم: محمودرضا معینی

منبع: www.themuse.com

دوره های اموزشی سخنوران

Please publish modules in offcanvas position.