info@sokhanvaran.org      

   

   

  کانون سخنوران اولین موسسه سخنوری و سخنرانی در ایران در زمینه های آموزش سخنوری، آموزش فن بیان و صداسازی، آموزش مذاکرات، آموزش اصول و فنون مذاکره، آموزش ارتباط موثر 

   

  تصور کنید در روز سخنرانی با یک بلوز قرمز روشن که چند دکمهی اول آنرا باز گذاشتهاید و یک شلوار نارنجی با کفش سفید به صحنه‎ی اجرا می‎آیید!!! به نظر شما آیا با این پوشش، سخنان‎تان مقبول طبع حاضران در سالن قرار خواهد گرفت؟‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ مطمئن باشید با این پوشش نامناسب، حتی اگر متن سخنرانی شما از جملهی جذابترین موضوعاتی باشد که تا به حال شنیده شده، قطعاً نفوذ کلام خود را از دست می‏دهید و تأثیرگذاری بیان‎تان از میان می‎رود.

   

  همانطور که در پست پیشین سخنوران گفتیم با تمرین برخی راهکارها در مکالمات روزمره می‎توان در ایراد سخنرانی به موفقیت دست یافت. یکی از این روش‎ها "شرح جزئیات دقیق و بصری در مکالمات روزمره" بود و دیگری "به‎کار بستن تکینک‎های سخنرانی در محیط کار یا فعالیتی که بدان مشغول" هستید. نکات دیگر به شرح زیر هستند:

  ما در پست پیشین تیم سخنوران به برخی از اشکالات عمده در متن‎های سخنرانی اشاره کردیم. این اشکالات شامل  قرار دادن موضوع سخنرانی در محدوده‎ای نامشخص یا گسترده و سطحی بودن یا تکراری بودن متن می‎شدند. مطالب زیر دنباله‎ی مطالب قبلی است؛ با ما همراه باشید.

   چگونه می‎توان مخاطب را برای انجام چیزی که در سر دارید ترغیب کرد؟

   

  دیل کارنگی سخنران مشهور آمریکایی، می‎گوید: «هر نطقی، بدون در نظر گرفتن این که سخنران بدین نکته واقف است یا نه، یکی از این اهداف را به دنبال دارد:

  1. ترغیب یا تهییج شنونده به انجام کاری
  2. اطلاع رسانی
  3. تحت تأثیر قرار دادن یا متقاعد کردن
  4. سرگرم کردن

  بهترین سخنرانی‎های انگیزشی، سخنرانی‎هایی هستند که داستان‎های جذاب و در خور توجه در خلال آنها بازگو می‎شود؛ داستان‎هایی که سخنران پس از شرح آنها، مخاطب را به چالشی جدی درباره‎ی تغییر رویه در مسیر زندگی افراد دعوت می‌کند. در پست امروز تیم سخنوران، داستانی چالش‎برانگیز، به‌صورت نمونه برای شما علاقه‎مندان انتخاب شده است تا با مطالعه‎ی آن، با چهارچوب داستان‎های متناسب با سخنرانی‎های انگیزشی آشنا شوید؛ پس با ما همراه باشید.  

  امتیاز کاربران

  ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

   

  در انتخاب دلیل و ارتباط دادن آنها با یکدیگر باید برنامه‎ریزی از پیش تعیین شده داشت. در ضمن ترتیب دلایل و پس و پیش آوردن آنها نیز به همراه چگونگی بیان آن از اهمیت فوق‎العاده‎ای برخوردار است.
  به خاطر داشته باشید که یک دلیل محکم و قوی، می‎تواند به اندازه‎ی صد دلیل ضعیف و بی پایه و اساس، کارایی داشته باشد.

  صفحه1 از9

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.