info@sokhanvaran.org      

   

   

   

  "لکنت" یا "کندی زبان" یکی از بیماری‎های شایع در میان کودکان است. اغلب والدین، درباره‎ی این معضل اطلاعات درستی ندارند و نمی‎دانند با فرزندی که دچار این مشکل شده، چطور باید رفتار کرد. شاید برخی از آنها، حتی ناخواسته یا نادانسته مشکل زبان‎پریشی فزرند خود را تشدید کنند. به نظر شما بهترین رویکرد با کودکی که گرفتار لکنت زبان شده کدام است؟

  از ویژگی های ارزنده ی والدین موفق می توان به این امر اشاره کرد در فرزند پروری دارای مهارت بالایی باشند و این مهارت منجر به افزایش اعتماد به نفس در کودکان می گردد، چه بسا که این چالش تنها اشاره را به سمت والدین نشانه نمی گیرد، بلکه خصوصیات شخصیتی خود کودک و تربیت فرهنگی نیز در شکل گیری اعتماد به نفس کودکان نقش دارند

  به جهت داشتن ادب، کافیست یک آگاهی حسی از احساسات دیگران داشت."آگاهی" کلید واژه ی موثری در این امر است.

  در حدود 18 ماهگی کودک رفته رفته متوجه می گردد که دیگران نیز مانند او احساسات دارند و در این لحظه ی طلایی می بایست به کودک آموزش تاثیر رفتارش بر دیگران را آغاز نمود.

  مودب بودن عادت خوبیست،رفتار مودبانه، یک روش زندگی تلقی می شود و رفتار مودبانه به پیشرفت اجتماعی کودک کمک می کند.

  تا به امروز چه کرده­ ایم؟ از امروز چه باید کرد؟
  در مواجهه با مسائل تربیتی همیشه اولین سؤالی که باید مطرح نمود، این است که آیا از نوع رفتار و عملکردی که تاکنون داشته­ اید، راضی هستید و آیا نوع اعمال شما و نوع ارتباطی که با فرزندتان داشته ­اید ، توانسته نتیجه بخش باشد و یا آنکه هر روز که پیش می­روید به بن بست ارتباطی نزدیک­تر می­شوید؟

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.