سخنوران

     


 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
telegram youtube linkdin instagram facebook aparat  

 

نفوذ و اثرگذاری مهمترین ویژگی مشترک در مدیران موفق

یکی از مهارت های اصلی مدیران نفوذ و اثر گذاری بر کارکنان است.اغلب مدیران موفق ، به میزان زیادی از این مهارت و موهبت برخوردار ند و بدین وسیله کارکنان را عمیقا تحت تاثیر قرار می دهند و آنها را به پیروی از خودشان و برنامه هایشان ترغیب می نمایند.


اغلب مدیران افکار و ایده های خوبی دارند، برنامه ریزی های خوبی می کنند و فرایندها و ساختارهای مناسبی را طراحی می نمایند اما در بسیاری از موارد قادر به جلب همکاری کارکنان خود نمی باشند و بخشی از ایده ها وبرنامه هایشان ناتمام می ماند. اما مدیران موفق از طریق قدرت نفوذ کلام خود بردیگران تاثیر می گذارند .آنها مهارت های کلامی قوی دارند و از طریق کسب مهارتهای بین فردی و ارتباطی ، اعتماد به نفس خود را تقویت می کنند.
کلید نفوذ بر دیگران ، داشتن یا ساختن یک تاثیر اولیه خوب است .اولین جلساتی که برگزار می کنیم ، اولین دستوراتی که می دهیم ، اولین گزارشهایی که تدوین و ارسال می کنیم و اولین ایده ها و برنامه هایی که پیشنهاد می دهیم ، همه اینها تصویری از ما در ذهن دیگران میسازد و زمانی ما می توانیم بر دیگران اثر گذار باشیم که این تصویر مثبت باشد و از این طریق دیگران را به همراهی و همکاری با خودمان ترغیب کنیم.

مدیران اثر گذار به خوبی می دانند که علاوه بر داشتن مهارت های کلامی خوب و تصویر اولیه مطلوب ، چنانچه بخواهند کارکنان را با خودشان و اهداف و برنامه هایشان همراه کنند ، باید این اهداف و برنامه ها را به آنها بفروشند به عبارتی در گام نخست نیاز کارکنان را و آنچه که برای آنها مهم است را شناسایی کنند .
این مدیران بر این باورند که اگر نتوانندکارکنان راقانع کنند که پیشنهادات و برنامه ها به نفع آنهاست نفوذ و اثر گذاری زیادی بر آنها نخواهند داشت و در مدیریت یا رهبری بر آنها موفق نخواهند بود.
امروزه مهم ترین و مهلک ترین اشتباهی که برخی مدیران در متقاعد سازی و نفوذ کارکنان ممکن است دچار شوند این تصور است که کارکنان هم مثل آنها فکر می کنند،اهداف و الویت هایشان شبیه آنهاست ، همچنین این فرض غلط که برای نفوذ بردیگران و جلب همکاری وموافقت آنها به استراتژی و روش منظم نیاز ندارند و همین که ایده ، برنامه یا پیشنهاد خوبی دارند برای موفقیت کافی است.

مهارت نفوذ و اثر گذاری از مهم ترین شایستگی ها ی همه مدیران و رهبران موفق در سازمانها ی پیشرو دنیاست. این مدیران با تکیه براین شایستگی و مهارت خود می توانند بر دیگران نفوذ داشته باشند و به کمک این نفوذ و قابلیتی که در اقناع دیگران دارند ، آنها را به همراهان خود در اجرای برنامه هایشان تبدیل کنند.
خوشبختانه امروزه می توان این شایستگی ها و مهارت ها را از طریق شرکت در دوره های آموزشی  و با تمرین و ممارست تقویت و بهبود بخشید.

 

دوره های اموزشی سخنوران

Please publish modules in offcanvas position.