سخنوران

     


 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
telegram youtube linkdin instagram facebook aparat  

 

مدیرخوب ، شنونده ی خوب است

مدیری که سکاندار رهبری یک شرکت یا سازمان می شود ، خود به پرورش توانایی ها و مهارت های متعدد نیازمند است و بنابراین باید زمینه های مساعد را برای پرورش توانایی های گوناگون در خود ایجاد نماید.

اغلب ، مدیران آگاهی چندانی در مورد"اصول خودپرورشی" ندارند و این در حالی است که به شدت به این دانش نیازمند هستند.

از مهم ترین ابزارهای خود پرورشی مدیران می توان به "خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و آموزش" اشاره کرد. به طور معمول ، گوش دادن  ابزاری برای خود پرورشی محسوب نمی شود اما روانشناسان امروزه معتقدند که هر کسی به وسیله صحبت کردن با خودش به طور پیوسته ارتباط برقرار می کند. تاثیر گوش دادن به آنچه خودمان می گوییم برای همه ما اهمیت زیادی دارد.
مدیران موفق و محبوب کسانی هستند که بیشتر شنونده و دریافت کننده اطلاعات هستند. آنها  به جای سخن گفتن بی اندازه و بی موردو به عبارتی تنها "متکلم وحده " بودن  ، به صحبت های کارکنان خویش به دقت گوش فرا داده و نکاتی را که آنان در ارتباط با امور کاری مطرح می کنند مد نظر قرارمی دهند و از این طریق هم به اطلاعات دست اول و ارزشمند  در مورد مسائل مختلف دست یافته  و هم به خاطر ارزش و احترامی  که برای کارکنانشان قائل شده اند مورد علاقه و پرستش آنها قرار خواهند گرفت.مدیران  موثر، گاهی  پا را از این نیز فرا تر نهاده ،  برای شنیدن سخنان و نظریات کارکنان زیر مجموعه خویش  پیشقدم می شوند؛ آنها منتظر نمی مانند تا اعضای شرکت یا سازمان ، نزدشان بیایند و اظهار نظر کنند بلکه خود به سراغ آنها می روند و نظراتشان را جویا می شوند .
این مدیران معتقدند : ارتباط از طریق نامه ، یادداشت و ایمیل هرگز نمی تواند جایگزین خوبی برای دیدار خصوصی ورودر رو شود زیرا فرصت گوش دادن و برقراری ارتباط موثر تر را از دو طرف می گیرد.
مدیران دانا به خوبی می دانند ارتباط مانند یک خیابان دو طرفه است و غالب اوقات ، مطالبی که دیگران بازگو می کنند ، مهم تر از مطالبی است که خودشان مایل به طرح آن هستند.

ارتباط برقرار کنندگان عالی با دقت و اشتیاق به صحبت های طرف مقابل گوش می دهند و سعی می کنند به درک صحیحی از نظرات فرد مقابل برسند.
مدیران دوراندیشمعتقدند در دنیای پر تلاطم آینده ، برای پیشرفت و حرکت به جلو باید به یک رهبر تبدیل شوند و با خودپرورش یه دفمند و فراگیری مهارت ها ی ارتباطی و کلامی به بهبود روابط خود با کارکنان و افزایش بهره وری کمک کنند.آنها براین باورند که در دنیای امروز اساس خوب گوش دادن ( یکی از مهارتهای چهار گانه ارتباط کلامی ) ، همدلی است ( همدلی به معنی درک  آنچه که طرف مقابل سعی دارد بگوید ونیز فهم  منظور او). امروزه گوش دادن توأم با همدلی ، یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می تواندمنجر به ایجاد "ارتباطموثر"  شود.
" موسسه سخنوران" به عنوان اولین و تنها مرکز آموزش تخصصی فنون سخنوری و ارتباطات ،با هدف ارتقائ سطح کیفی دانش کلامی ایرانیان و تحول در منطق زبانی در سال 1388 تاسیس گردید. در راستای این هدف  ، این مجموعه نسبت به آموزش و ارتقای مهارت های حرفه ای مدیران و افراد متخصص ، از طریق برگزاری دوره های مختلف آموزشی و تشکیل کارگاهها و سمینار های آموزشی (ارتباطات کلامی و غیر کلامی، بازاریابی و فروش ، اصول و فنون مذاکره و سخنرانی در اجتماعات) اقدام نموده است.

 

دوره های اموزشی سخنوران

Please publish modules in offcanvas position.