info@sokhanvaran.org      

   

   

   

  موفقیت در برقراری ارتباط موثر  و مذاکره موفق جهت دستیابی به اهداف معین و مشخص، به حدی دارای اهمیت است که از هیچ موضوعی که در این مسیر اثر گذار است نمی توان به سادگی عبور کرد. عوامل محیطی  مانند جذابیت، رنگ، نور، بو و دما بر روی رفتار تعاملی و ارتباطی افراد تاثیر می گذارد. توجه به این عوامل و بررسی آن ها، باعث می شود شما یک گام جلوتر از دیگران حرکت کنید.

   زبان بدن

   

  چگونگی لباس پوشیدن ما اطلاعات بسیار زیادی به دیگران می دهد. نوع پارچه، رنگ، بافت و نحوه پوشش اندام ها، پیام ها و پیغام هایی را در مورد نوع تفکر، سلایق، ارزش ها، نوع تعامل با دیگران، اهداف و آرمان هایمان را در اختیار دیگران قرار می دهد. قسمت عمده ای از این پیام ها به صورت ناخودآگاه منتقل می شوند. وقت شما با کسی ملاقات می کنید، با توجه به اینکه چه لباسی و با چه مشخصاتی پوشیده است، احساس و ادراک معینی نسبت به شخص پیدا می کنید. این پیام های غیرکلامی به صورت اتفاقی و تصادفی منتقل نمی شود.  اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که افراد برای خرید ساده ترین لباس وقت زیادی می گذارند و خرید نوع، رنگ، مدل و مارک لباس مطابق با سلیقه، ویژگی های شخصیتی و فرهنگی فرد شکل می گیرد. بنابراین طبیعی است که شما بتوانید از نحوه لباس پوشیدن، ویژگی های شخصیتی و شخصی افراد را ارزیابی کنید.

  لباس یکی از مناسبترین و سریعترین راه های شناسایی افراد است. یکی از عللی که به نیروهای نظامی، پلیس، آتش نشان ها و یا گروه های دیگر لباس فرم خاص می پوشانند، شناسایی سریع آن ها توسط دیگران است.

   

  در دوران نوزادی مادرها زمانی که فرزندشان را در آغوش میگیرند، ضربه هایی هم با کف دست به پشت نوزاد می زنند. ریتم این ضربات معمولا با میزان ناآرامی های کودک تنظیم می شود. هر چه کودک بی قرارتر می شود تعداد و شدت ضربه ها هم بیشتر می شود. ضربه زدن به پشت کودک این پیام را منتقل می کند که همه چیز روبراه است و جای نگرانی نیست. اگر لازم باشد من محکم تو را در آغوش می گیرم. این حرکت بعدها در بزرگسالی هم استفاده می شود، البته این بار بدون در آغوش گرفتن. در دوران کودکی ضربه فقط به پشت زده می شود در حالی که در دوران بزرگسالی این ضربه می تواند به شانه، بازو، دست، گونه، سر و پشت سر هم گسترش پیدا کند. پیام "همه چیز روبراه است" جای خود را به "همه چیز بسیار خوب است" و یا "همه چیز را بسیار خوب انجام داده ای" تبدیل شده است. از آنجا که مغز به عنوان فرمانده و دستور دهنده مسئول اصلی خوب انجام شدن هر کاری است، ضربه به سر به معنی  تبریک پذیرفته شده است.

   

   

  لمس کردن یکی از نخستین و بنیادی ترین شکل ارتباط است. انسان ها از طریق لمس کردن یکدیگر، پیام های مختلف و متفاوتی ارسال می کنند. انسان قبل از برقراری هرگونه ارتباط، لمس کردن را آموخته است. گرفتن دستان یکدیگر، لمس بازوها، در آغوش گرفتن، بوسه، ضربه زدن با کف دست و موارد دیگر از جمله ارتباطات لمسی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.برخی از نواحی بدن ما حساس تر هستند و برخی دیگر حساسیت کمی دارند. به طور مثال آرنج، وسط کمر از حساسیت کمتری برخوردار هستند و دست، بازو، پا، گردن، لب ها و صورت قسمت های حساس هستند و از آن جا که این اعضا دائما در تماس با افراد مختلف است، پیام های غیرکلامی متفاوتی هم بین افراد منتقل می شود.

   زبان بدن

   

  شما موی مردان را در حالت های مختلفی مانند موی دم اسبی، سر تاس، موی بور لخت، موی فرفری، موی روغن زده، ته ریش، ریش بلند و پرپشت، ریش پروفسوری، موی جوگندمی تصور کنید و یا موی زنان را به صورت های گوناگون مانند موی بلوند، موی مشکی، موی قهوه ای، موی بسته شده روی سر، موی فر باز و بلند، موی لخت تا روی شانه ها و موی دم اسبی تصور کنید. اولین ویژگی هایی که از این افراد به ذهن شما خطور می کند، کدام است؟

   زبان بدن

   کلماتی که از دهان شما بیرون می آید صرفا قطره ای است از اقیانوس ارتباط. کلمات راهی برای ارتباط با اندیشه و تفکرات شماست، زبان بدن شماست که موفقیت یا شکست در ارتباط را رقم می زند. زبان بدن مجموعه ای از حرکات، ژست ها، رفتارها، علائم چهره و موقعیت قرارگیری شماست که اشخاص را تحت تاثیر قرار می دهد.زبان بدن برای هر نوع ارتباط مهم است. شما برای سخنرانی، مذاکره، ارتباط با همسر و خانواده و هر ارتباط دیگری به زبان بدن نیاز دارید و لازم است تا آگاهانه زبان بدن خود را ارتقا دهید.در این مقاله قصد داریم زبان بدن مثبت و موفق را بررسی کنیم.

  تشخیص دروغ

   

  درست ترین و دقیق ترین نشانه هایی که مشخص می کند شخص دروغ می گوید، حرکاتی است که روی آن ها بیشترین کنترل را دارد. او می تواند روی کلمات تمرین کند و آن ها را به طرز ماهرانه ای به کار ببرد. حتی می تواند بعضی از حرکات زبان بدن را تمرین کند و مهارت لازم برای کنترل زبان بدن خود را به دست آورد. در این مقاله به هشت مورد از زبان بدن متداول که نشانه دروغگویی و عدم صداقت است را بررسی می کنیم:

   تشخیص دروغ

   

  تشخیص دروغ از روی زبان بدن، به مهارت و تمرین زیادی نیاز دارد. بنابراین سعی کنید برای تشخیص دروغگویی، عجله نکنید و مجموعه نشانه ها و علامت ها را در کنار هم بگذارید و با طرح پرسش های دقیق و به موقع و یا بررسی مباحث مطرح شده از قضاوت خود مطمئن شوید و بعد عکس العمل لازم را نشان دهید.

  در این مقاله ده زبان بدنی که می تواند نشانه ای از دروغ و عدم صداقت باشد را بررسی می کنیم.

  صفحه1 از3

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.