سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  11 تکنیک زبان بدن که شما باید استفاده کنید

   

  همه ما می دانیم که زبان بدن یک پیام محکم را می فرستد؛ گاهی اوقات حتی محکم تر و استوارتر از چیزی که با صدای بلند می توانیم عنوان کنیم. وآن به این معناست که ما می توانیم نه با صدایمان بلکه با زبان بدن، برداشت دیگران از خود را تحت کنترل داشته باشیم.

  در این مقاله یازده راه معرفی می گردد  که باید  درباره پیام هایی که از طریق زبان بدن خود به دیگران می فرستید و می توانید از آنها به عنوان یک مزیت استفاده کنید ، بیشتر بدانید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 300

  ده حرکت قدرتمند که شما می توانید با زبان بدن به آنها دست پیدا کنید

   

   

  زبان بدن شما بخش اساسی و بنیادی هویت شماست. شانس به دست آورن موقعیت های کاری و اجتماعی به نکاتی مانند چگونگی ایستادن، نشستن و حرکت کردن مرتبط است. نکات و مواریدی که حتی شما به آنها فکر نمی کنید. شما باید آنها را در نظر بگیرید زیرا دیگر آدمها، به طور غریزی به نشانه های غیر کلامی شما توجه و آن ها را تحلیل می کنند.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 216

  بررسی تاثیر رنگ، نور و بو در ارتباط موثر و فضای مذاکراتی

   

   

  موفقیت در برقراری ارتباط موثر  و مذاکره موفق جهت دستیابی به اهداف معین و مشخص، به حدی دارای اهمیت است که از هیچ موضوعی که در این مسیر اثر گذار است نمی توان به سادگی عبور کرد. عوامل محیطی  مانند جذابیت، رنگ، نور، بو و دما بر روی رفتار تعاملی و ارتباطی افراد تاثیر می گذارد. توجه به این عوامل و بررسی آن ها، باعث می شود شما یک گام جلوتر از دیگران حرکت کنید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 282

  شخصیت شناسی زنان و مردان از روی لباس

   زبان بدن

   

  چگونگی لباس پوشیدن ما اطلاعات بسیار زیادی به دیگران می دهد. نوع پارچه، رنگ، بافت و نحوه پوشش اندام ها، پیام ها و پیغام هایی را در مورد نوع تفکر، سلایق، ارزش ها، نوع تعامل با دیگران، اهداف و آرمان هایمان را در اختیار دیگران قرار می دهد. قسمت عمده ای از این پیام ها به صورت ناخودآگاه منتقل می شوند. وقت شما با کسی ملاقات می کنید، با توجه به اینکه چه لباسی و با چه مشخصاتی پوشیده است، احساس و ادراک معینی نسبت به شخص پیدا می کنید. این پیام های غیرکلامی به صورت اتفاقی و تصادفی منتقل نمی شود.  اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که افراد برای خرید ساده ترین لباس وقت زیادی می گذارند و خرید نوع، رنگ، مدل و مارک لباس مطابق با سلیقه، ویژگی های شخصیتی و فرهنگی فرد شکل می گیرد. بنابراین طبیعی است که شما بتوانید از نحوه لباس پوشیدن، ویژگی های شخصیتی و شخصی افراد را ارزیابی کنید.

  لباس یکی از مناسبترین و سریعترین راه های شناسایی افراد است. یکی از عللی که به نیروهای نظامی، پلیس، آتش نشان ها و یا گروه های دیگر لباس فرم خاص می پوشانند، شناسایی سریع آن ها توسط دیگران است.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 338

  زبان بدن: پیام های غیرکلامی دست زدن و دست تکان دادن

   

  در دوران نوزادی مادرها زمانی که فرزندشان را در آغوش میگیرند، ضربه هایی هم با کف دست به پشت نوزاد می زنند. ریتم این ضربات معمولا با میزان ناآرامی های کودک تنظیم می شود. هر چه کودک بی قرارتر می شود تعداد و شدت ضربه ها هم بیشتر می شود. ضربه زدن به پشت کودک این پیام را منتقل می کند که همه چیز روبراه است و جای نگرانی نیست. اگر لازم باشد من محکم تو را در آغوش می گیرم. این حرکت بعدها در بزرگسالی هم استفاده می شود، البته این بار بدون در آغوش گرفتن. در دوران کودکی ضربه فقط به پشت زده می شود در حالی که در دوران بزرگسالی این ضربه می تواند به شانه، بازو، دست، گونه، سر و پشت سر هم گسترش پیدا کند. پیام "همه چیز روبراه است" جای خود را به "همه چیز بسیار خوب است" و یا "همه چیز را بسیار خوب انجام داده ای" تبدیل شده است. از آنجا که مغز به عنوان فرمانده و دستور دهنده مسئول اصلی خوب انجام شدن هر کاری است، ضربه به سر به معنی  تبریک پذیرفته شده است.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 356

  زبان بدن: پیام های غیر کلامی لمس کردن

   

   

  لمس کردن یکی از نخستین و بنیادی ترین شکل ارتباط است. انسان ها از طریق لمس کردن یکدیگر، پیام های مختلف و متفاوتی ارسال می کنند. انسان قبل از برقراری هرگونه ارتباط، لمس کردن را آموخته است. گرفتن دستان یکدیگر، لمس بازوها، در آغوش گرفتن، بوسه، ضربه زدن با کف دست و موارد دیگر از جمله ارتباطات لمسی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.برخی از نواحی بدن ما حساس تر هستند و برخی دیگر حساسیت کمی دارند. به طور مثال آرنج، وسط کمر از حساسیت کمتری برخوردار هستند و دست، بازو، پا، گردن، لب ها و صورت قسمت های حساس هستند و از آن جا که این اعضا دائما در تماس با افراد مختلف است، پیام های غیرکلامی متفاوتی هم بین افراد منتقل می شود.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 537

  زبان بدن: پیام های غیرکلامی قد، وزن، رنگ پوست و مو

   زبان بدن

   

  شما موی مردان را در حالت های مختلفی مانند موی دم اسبی، سر تاس، موی بور لخت، موی فرفری، موی روغن زده، ته ریش، ریش بلند و پرپشت، ریش پروفسوری، موی جوگندمی تصور کنید و یا موی زنان را به صورت های گوناگون مانند موی بلوند، موی مشکی، موی قهوه ای، موی بسته شده روی سر، موی فر باز و بلند، موی لخت تا روی شانه ها و موی دم اسبی تصور کنید. اولین ویژگی هایی که از این افراد به ذهن شما خطور می کند، کدام است؟

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 256

  چگونه در زبان بدن پیشرفت کنیم؟

   زبان بدن

   کلماتی که از دهان شما بیرون می آید صرفا قطره ای است از اقیانوس ارتباط. کلمات راهی برای ارتباط با اندیشه و تفکرات شماست، زبان بدن شماست که موفقیت یا شکست در ارتباط را رقم می زند. زبان بدن مجموعه ای از حرکات، ژست ها، رفتارها، علائم چهره و موقعیت قرارگیری شماست که اشخاص را تحت تاثیر قرار می دهد.زبان بدن برای هر نوع ارتباط مهم است. شما برای سخنرانی، مذاکره، ارتباط با همسر و خانواده و هر ارتباط دیگری به زبان بدن نیاز دارید و لازم است تا آگاهانه زبان بدن خود را ارتقا دهید.در این مقاله قصد داریم زبان بدن مثبت و موفق را بررسی کنیم.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 415

  صفحه1 از3

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.