سخنوران


  

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  5 تکنیک که بسیاری درباره مذاکره نمی دانند

   

  تعداد زیادی از ما از اینکه درخواست مطالبات بیشتر و بهتری در مذاکره داشته باشیم، خجالت می کشیم. برنامه ریزی های بهتر، تیم کاری بزرگتر، دسترسی بهتر به منابع مورد نیاز، قیمت های بالاتر، ارزش های بهتر.

  بعضی از ما از پرسیدن می ترسیم. بعضی از ما درخواست می کنیم، اما از اینکه دقیقا چه می خواهیم یا در چه حدی کارهایمان ارزشمند است، کوتاهی می کنیم.

  اما هر بهانه ای که دارید، من شاید نباید این موضوع را به شما بگویم که با درخواست نکردن، نه تنها فقط پول را از دست می دهید، بلکه شما توانایی ها و فرصت های درآمدی بهترتان را در پایین ترین حد قرار می دهید.

  اگر تا به حال قبل از اینکه به ارزش واقعی خود رسیده باشید، مذاکرات را قطع کرده اید، به خواندن درباره ی پنج مساله ای که اکثر مردم در باره ی مذاکره نمی دانند، ادامه دهید، چیز هایی که روش شما در مورد درخواست کردن را تغییر خواهد داد و به شما قدرتی مضاعف می دهد وقتی که انجامشان دهید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 176

  تکنیک های مذاکره: مرزهای اخلاقی دنیای مذاکرات چگونه است؟

   

  مرزهای اخلاقی دنیای مذاکرات چگونه است؟ آیا بسیاری از تکنیک های مذاکره به شما اجازه سوءاستفاده از رقیب را نمی دهد؟ کدامیک از استراتژی های مذاکره برای شما تضادهای اخلاقی ایجاد کرده است؟ این ها سوالات مهمی است که هر انسانی باید پاسخ مناسبی برای آن بیابد. در غیر این صورت عدم رعایت موازین اخلاقی در مذاکرات و ارتباطات می تواند زندگی انسان ها را به جهنمی تبدیل کند که آتش بی اعتمادی، دروغ، ریا و نیرنگ از آن زبانه می کشد.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 341

  هفت تکنیک و ترفند مذاکره سخت که نباید بدانید! (بخش دوم)

   

  تکنیک ها و ترفندهای مذاکره سخت و بی رحمانه اغلب برای وادار کردان دیگران برای انجام کاری است که بدون این ترفندها و شگردها انجام نمی دادند. درست مشخص نیست تاثیر این تکنیک ها و شگردها چه اندازه است ولی آن چه که کاملا واضح است، این است که برای مذاکراتی که بد طراحی شده اند، این شگردها و ترفندها بهترین کارایی را دارند.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 309

  هفت تکنیک و ترفند مذاکره سخت که نباید بدانید! (بخش اول)

   

  تکنیک ها و ترفندهای مذاکره بی رحمانه اغلب برای وادار کردان دیگران برای انجام کاری است که بدون این ترفندها و شگردها انجام نمی دادند. درست مشخص نیست تاثیر این تکنیک ها و ترفندها چه اندازه است ولی آن چه که کاملا واضح است، این است که برای مذاکراتی که بد طراحی شده اند، این شگردها و ترفندها بهترین کارایی را دارند.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 368

  تکنیک های مذاکره: نزول ارزش خدمات

   

   

  ممکن است ارزش کالا بعد از خریدن بالا برود ولی ارزش خدمات همیشه بعد از انجام آن سیر نزولی دارد و اگر زمان کوتاهی از انجام آن بگذرد ارزش خدمتی که شما انجام داده اید به سمت صفر میل می کند. نزول سریع ارزش خدمات باعث می شود که مذاکره کننده گان حرفه ای و کاربلد بدانند که اگر در خلال مذاکرات خدمتی را به طرف مقابل پیشنهاد می دهند بلافاصله برای مابه ازای آن خدمت تقاضای امتیاز کنند. اگر شما نتوانید به سرعت امتیازی برای خدمتتان دریافت کنید، ارزش لطفی که شما در حقشان کردید به سرعت پایین می آید و از بین می رود.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 298

  چگونه در مذاکره تخفیف بدهیم؟

   

  برای همه ما این موضوع پیش آمده است که هنگام مذاکره برای فروش یک کالا می خواهیم تخفیف بدهیم اما نمی دانیم بهترین و مناسب ترین الگوی تخفیف دادن چیست؟ آیا به خاطر دارید که تا امروز با چه الگویی این کار را انجام داده اید؟ در این مقاله به تحلیل و بررسی  الگوهای تخفیف می پردازیم.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 251

  نحوه نشستن در جلسات مذاکره

   

  سبک و متدهای چیدمان اثاثیه و فاکتورهای محیطی مانند نور، دما و بو، پیام های متفاوتی را منتقل می کنند. در این مقاله ابتدا به بررسی تاثیر شکل میزها، سپس نحوه چیدمان صندلی ها و بعد از آن به بررسی موضوع چیدمان اداری و تاثیر و ارتباط آن با تعاملات حرفه ای و اجتماعی خواهیم پرداخت.

  ادامه مطلب نظرات (1) کلیک ها: 367

  نظرات اخیر

  • ehsan

   لینک
   فوق فوق خوب و عالی ممنون از همه دوستان خدا قوت
   0
  نمایش سایر نظرات

  چگونه در مذاکره امتیاز بدهیم؟

   

  بسیاری از خردمندان عرصه مذاکرات معتقدند مذاکره یعنی امتیاز دادن و امتیاز گرفتن. مهارت چگونگی دریافت و پرداخت امتیاز در مذاکره اهمیت فوق العاده ای دارد. اگر شما امتیازات را به جا و در زمان مناسب خرج نکنید، در مذاکره شکست می خورید.

  ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 309

  صفحه1 از3

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.