info@sokhanvaran.org      

   

   

  مرزهای اخلاقی دنیای مذاکرات چگونه است؟ آیا بسیاری از تکنیک های مذاکره به شما اجازه سوءاستفاده از رقیب را نمی دهد؟ کدامیک از استراتژی های مذاکره برای شما تضادهای اخلاقی ایجاد کرده است؟ این ها سوالات مهمی است که هر انسانی باید پاسخ مناسبی برای آن بیابد. در غیر این صورت عدم رعایت موازین اخلاقی در مذاکرات و ارتباطات می تواند زندگی انسان ها را به جهنمی تبدیل کند که آتش بی اعتمادی، دروغ، ریا و نیرنگ از آن زبانه می کشد.

   

  تکنیک ها و ترفندهای مذاکره سخت و بی رحمانه اغلب برای وادار کردان دیگران برای انجام کاری است که بدون این ترفندها و شگردها انجام نمی دادند. درست مشخص نیست تاثیر این تکنیک ها و شگردها چه اندازه است ولی آن چه که کاملا واضح است، این است که برای مذاکراتی که بد طراحی شده اند، این شگردها و ترفندها بهترین کارایی را دارند.

   

  تکنیک ها و ترفندهای مذاکره بی رحمانه اغلب برای وادار کردان دیگران برای انجام کاری است که بدون این ترفندها و شگردها انجام نمی دادند. درست مشخص نیست تاثیر این تکنیک ها و ترفندها چه اندازه است ولی آن چه که کاملا واضح است، این است که برای مذاکراتی که بد طراحی شده اند، این شگردها و ترفندها بهترین کارایی را دارند.

   

   

  ممکن است ارزش کالا بعد از خریدن بالا برود ولی ارزش خدمات همیشه بعد از انجام آن سیر نزولی دارد و اگر زمان کوتاهی از انجام آن بگذرد ارزش خدمتی که شما انجام داده اید به سمت صفر میل می کند. نزول سریع ارزش خدمات باعث می شود که مذاکره کننده گان حرفه ای و کاربلد بدانند که اگر در خلال مذاکرات خدمتی را به طرف مقابل پیشنهاد می دهند بلافاصله برای مابه ازای آن خدمت تقاضای امتیاز کنند. اگر شما نتوانید به سرعت امتیازی برای خدمتتان دریافت کنید، ارزش لطفی که شما در حقشان کردید به سرعت پایین می آید و از بین می رود.

   

  برای همه ما این موضوع پیش آمده است که هنگام مذاکره برای فروش یک کالا می خواهیم تخفیف بدهیم اما نمی دانیم بهترین و مناسب ترین الگوی تخفیف دادن چیست؟ آیا به خاطر دارید که تا امروز با چه الگویی این کار را انجام داده اید؟ در این مقاله به تحلیل و بررسی  الگوهای تخفیف می پردازیم.

   

  سبک و متدهای چیدمان اثاثیه و فاکتورهای محیطی مانند نور، دما و بو، پیام های متفاوتی را منتقل می کنند. در این مقاله ابتدا به بررسی تاثیر شکل میزها، سپس نحوه چیدمان صندلی ها و بعد از آن به بررسی موضوع چیدمان اداری و تاثیر و ارتباط آن با تعاملات حرفه ای و اجتماعی خواهیم پرداخت.

   

  بسیاری از خردمندان عرصه مذاکرات معتقدند مذاکره یعنی امتیاز دادن و امتیاز گرفتن. مهارت چگونگی دریافت و پرداخت امتیاز در مذاکره اهمیت فوق العاده ای دارد. اگر شما امتیازات را به جا و در زمان مناسب خرج نکنید، در مذاکره شکست می خورید.

   

  مذاکره فرایندی است برای کسب منافع به شرط رضایت طرفین. نکته ظریفی که شاید مفهوم مذاکره را از جنگ تفکیک می کند. در جنگ هم شما برای کسب منفعت عمل می کنید البته در این جا دیگر رضایت طرف دیگر محلی از اعراب ندارد. همین نکته ظریف است که کار مذاکرات را دشوار می کند. مذاکره صرفا یادگیری چند تکنیک و تاکتیک ساده نیست که احتمالا هر دو طرف مذاکره می دانند، مذاکره یادگیری مطالبی است که شما دوست ندارید بدانید.

  صفحه1 از2

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.