Project Description

معرفی دوره

ما بر این عقیده ایم که سخنوری عالی ترین نوع ارتباط انسانی است. یک سخنور حرفه ای این قابلیت را دارد که دیگران را رهبری و راهبری کند. یک سخنران و سخنور حرفه ای نسبت به سایر همکاران و دوستان خود از موقعیت برتر و بالاتری برخوردار است و  به مهارت های ارتباطی در عالیترین سطح خود مسلط است.

در دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم و به نام عصر ارتباطات شناخته می شود،آموزش مهارت های ارتباطی و سخنوری و سخنرانی از ویژگی های ممتاز انسان های مدرن و پیشرو است. سخنوری این قابلیت را به شما می دهد که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، سازمان خود را هدایت کنید، در جلسات کاری و خانوادگی بدرخشید و فرصت های شغلی و کاری برتر و بالاتری را نسبت به سایرین به دست بیاورید.

سخن قدرتمند یعنی انسان توانمند. دیگران از روی سخنرانی و سخنوری شماست که به قدرت شما پی می برند. اگر شما بیشترین ثروت و بالاترین مقام را هم داشته باشید، اگر نتوانید سخنرانی کنید، شان و منزلت شما نزد دیگران از بین می رود. حتی در بسیاری از انتخابات، عامل تعیین کننده اصلی انتخاب نمایندگان مجلس و روسای جمهور، قدرت خطابه و سخنوری آن هاست هنگامی که رودرروی مخاطبان خود قرار می گیرند. اگر شما با قدرت سخن خود نتوانید مخاطبان را جذب کنید، رای آن ها را از دست می دهید. به همین سادگی. در سایر ارتباطات کاری و عاطفی در فرم های کوچکتر هم همین قانون برقرار است. اگر شما نتوانید با سخن خود، مدیران و کارمندان و فرزندان و دوستان و اطرافیان خود را قانع کنید، شما هم در انتخابات زندگی رای آن ها را از دست می دهید.

ما سخنرانی را یک هنر می دانیم که شما برای اینکه در این حوزه به تسلط و ورزیدگی دست یابید باید هم در فرم و هم در محتوا به کمال برسید. اکثر دوره های آموزشی سخنرانی و سخنوری صرفا به بحث فن بیان و نحوه اجرا اکتفا می کنند. حال آنکه سخنوری معادل فن بیان نیست بلکه فن بیان فقط یک بخش از ده ها مهارتی است که شما باید در سخنوری کسب کنید. آموزش فن بیان، آموزش بیان، تحلیل زبان بدن، فهم دقیق و عمیق نسبت به مقوله ارتباط موثر انسانی، شناخت قالب های سخنوری، آشنایی با مبانی نظری خطابه، آگاهی در مورد ساختار نطق و نحوه تهیه آن و شناخت و فهم دقیق نسبت به موضوع و ماهیت سخنرانی و تحلیل ظرائف و دقایق نقشه راه سخنوری نمونه ای از مهارت هایی است که شما را می تواند به یک سخنور حرفه ای تبدیل کند.

نقشه راه سخنوری به شما یاد می دهد تا چگونه مسیر سخنرانی و سخنوری خود را آغاز کنید و چگونه آن را با موفقیت به پایان برسانید. نقشه راه سخنوری به سه قسمت ماهیت و موضوع و ساختار تقسیم می شود. در ماهیت سخنرانی هدف، لذت سخن و درک شرایط زمانی و مکانی نسبت به موضوع مربوط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. موضوع سخنرانی شامل مباحثی چون نطق،فضای حاکم بر جلسه سخنرانی، قالب موضوعی و شناخت مخاطب می شود که هر کدام از این موارد در انتخاب موضوع سخنران از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و در انتهای نقشه راه سخنوری به ساختارها می پردازیم. تشخص سخنور، تکنیک های آغاز سخن، ساختارهای نطق، ارائه درست مطالب، جلب توجه مخاطب و ایجاد جذابیت، تحلیل زبان بدن و تکنیک های پایان سخن از جمله مباحثی است که در این قسمت به آن پرداخته می شود.

آموزش فن بیان، بیان و زبان بدن این امکان را به سخنور می دهد که سخنرانی خود را در بهترین فرم ممکن ارائه دهد. جهت ارائه یک سخنرانی حرفه ای و بی نقص، شما هم نیاز به فرم درست دارید و هم به محتوای غنی و کامل. همه تلاش ما به این امر معطوف است که بتوانیم از طریق آموزش های تئوریک و بحث و بررسی مفاهیم بنیادین سخنوری وهمچین ارائه و برگزاری کلاس های کارگاهی از طریق تمرین های عملی برای کسب مهارت های فردی، شما را در فرم و محتوای سخنرانی  به سرمنزل مقصود برسانیم.

این دوره آموزشی برای همه کسانی که می خواهند یک دروه آموزشی جامع در حوزه سخنوری و فن بیان و سایر ارتباطات کلامی و غیرکلامی را تجربه کنند، توصیه می شود.

سرفصلهای دوره

 • غلبه بر اضطراب هنگام سخن گفتن در اجتماعات
 • فن بیان و صداسازی
 • بیان موثر
 • مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
 • تحلیل زبان بدن و آموزش اصول و فنون و استراتژی های مذاکره ای
 • آموزش مبانی حرفه ای سخنوری و سخنرانی شامل:
 1. نقشه راه سخنوری
 2. ماهیت و موضوع سخنوری
 3. آغاز سخن
 4. پایان سخن
 5. تشخص سخنران
 6. زبان بدن سخنران
 7. قالب های سخنوری
 8. مبانی نظری خطابه
 9. ساختار نطق و نحوه تهیه آن

زمان دوره

طول مدت این دوره 22 هفته می باشد. هر هفته شامل 3 ساعت آموزشی که یک ساعت و نیم آن به صورت تئوری و یک ساعت و نیم آن به صورت کارگاهی برگزار می گردد.

جهت ثبت نام در دوره آکادمی سخنوری حرفه ای با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

محل برگزاری

کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136

استاد دوره

دکتر محمدعلی حسینیان
دکتر محمدعلی حسینیاناستاد دوره آکادمی سخنوری حرفه ای و دانش سخنوری
ایشان از زمره کسانی که با وامداری از حکمت ایرانی، اسلامی بسیاری از الگوهای ذهنی، تربیتی و آموزشی جامعه را که منبعث و برگرفته از تفکر هجمه­ ی فرهنگی غرب بود را تغییر داد. وی پایه­ گذار آموزش سخنرانی و سخنوری حرفه­ ای پارسی در کشور بود و با تألیفات و نوشته­ های فراوان و سخنرانی­ های متعدد براساس ادبیات پارسی و دانش اسلامی سبک سخنوری ملی و به تعبیری دیالوگ پارسی را تبیین و بازنمایی کرد.

به جمع 20 هزار نفری کانون سخنوران بپیوندین!

در صورت پاسخگو نبودن تلفن مجموعه ، نام و تلفن خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم