Project Description

معرفی دوره فن بیان:

تاثیرگذاری بر دیگران و ایجاد جذابیت در ارتباطات موضوعی نیست که در دنیای ارتباطات بتوان آن را نادیده گرفت. قبل از آنکه شما در برقراری ارتباط انسانی سخن گفتن را آغاز کنید، قضاوت، ارزیابی و سنجش دیگران بر مبنای ظاهر، نحوه آرایش صورت، لباس، زبان بدن و ادب و آداب معاشرت شماست. اما هنگامی که شروع به سخن گفتن می کنید همه ویژگی های دیگر انسانی رنگ می بازد و این سخن، کلام و فن بیان شماست که به شخصیت شما تبدیل می شود.

همه ما هنگام صحبت کردن و سخنرانی در جلسات مهم کاری و یا هنگام رویارویی با جمعیت، ترس و اضطراب را تجربه کرده ایم. لرزش صدا، تپش قلب، عرق کردن کف دست ها، تنگی نفس و رنگ پریدگی صورت از علائمی است که در چنین زمان هایی ظاهر می شوند. ترس و اضطراب و لرزش صدا و تنگی نفس عرصه را بر ما تنگ می کند و همه آن چیزی را که می خواهیم بیان کنیم را فراموش می کنیم. این ترس گاهی مثل خوره به جانمان می افتد و باعث می شود که از تمامی موقعیت هایی که ممکن است ما باید در میان جمع حرف بزنیم، گریزان باشیم. فرار از موقعیت تنها راه چاره ای است که در این مواقع به ذهن همه ما خطور می کند.

از طرف دیگر ضعف در کیفیت، برد و حجم صدا در بسیاری از مواقع سبب می شود که دیگران شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس و خودباوری و حرفه ای گری تصور کنند. یک صدای ورزیده و مجرب، می تواند بسیاری از ظرائف و دقایق تکنیکی بیانی را با زیبایی شکوهمندی به نمایش بگذارد و تاثیر دقیق و عمیقی روی دیگران به جا بگذارد. تقویت صدا به طور مستقیم ارتباط با تقویت عضلاتی دارد که در تولید صدا نقش دارند. عضلاتی که به دلیل عدم کارکرد صحیح تولید صوت، به شدت ضعیف شده اند و کارایی خود را از دست داده اند. آموزش و تمرین های صداسازی می تواند صدای شما را صدها بار بهتر و قویتر از آن صدایی که امروز در اختیار دارید تبدیل کند.

از یاد بردن موضوعات و مطالبی که می خواهیم در مورد آن سخن بگوییم از مشکلات دیگری است که هنگام سخن گفتن در جمع برای ما پیش می آید. همین مورد خود به ترس و اضطراب ما بیشتر دامن می زند و عنان سخن و کلام را از دست می دهیم و به شدت دچار هیجان می شویم. در چنین حالتی پیدا کردن کلمات مناسب برای بیان جملات، کاری بسیار دشوار می شود. زمان طولانی را باید صرف کنیم تا یک کلمه را بتوانیم پیدا کنیم. ضعف دایره واژگان کاربردی ما یکی از بزرگترین نقاط ضعف ماست. فقر دایره واژگان کاربردی باعث مکث های طولانی برای پیدا کردن کلمه و واژه می شود.

در دوره فن بیان شما مهارت مدیریت اضطراب و استرس خود هنگام صحبت کردن در جلسات و در میان جمعیت، مهارت تلفظ دقیق و درست کلمات و واژگان، مهارت متن خوانی، شعرخوانی و دیالوگ خوانی، مهارت افزایش دایره واژگان، مهارت برقراری ارتباط موثر انسانی، مهارت تحلیل زبان بدن خود و دیگران و پیش بینی شرایط و موقعیت کلی ارتباط از طریق زبان بدن و مهارت چگونگی تقویت قدرت و حجم صدا را خواهید آموخت.

توصیه ما به تمامی پدران و مادران، دختران و پسران، دانشجویان و هنر جویان، پزشکان و مهندسان، وکلا، مدیران و کارمندان، بازرگانان و بازاریابان و کسانی که در امر تعلیم و تربیت کار می کنند و همه کسانی که در امر سیاست و ساماندهی اجتماع مشغول فعالیت هستند این است که ارتقای فرهنگ ارتباطی و کلامی نیاز به آموزش دارد. ما در کانون سخنوران بر آنیم تا بتوانیم دریچه ای نوین را در مقابل چشمان شما بگشاییم تا بتوانید نگاهی متفاوت به جهان، نگاهی متفاوت به سخن، به کلام و اساسا نگاه متمایزی را به انسان و انسانیت را تجربه کنید.

شرکت در دوره فن بیان به تمامی افرادی که به پیشرفت و ارتقای مهارت های فردی، کاری و حرفه ای خود و ایجاد جذابیت و اثرگذاری بر دیگران از طریق مهارت های ارتباطی و سخن و کلام قدرتمند می اندیشند، توصیه می شود.

سرفصلهای دوره:

-غلبه بر اضطراب و استرس به هنگام سخن گفتن
– فن بیان و صداسازی
– بیان موثر
– مهارت های ارتباطی و تکنیک های ارتباط موثر
– آداب معاشرت
– تحلیل زبان بدن

زمان دوره :

طول این دوره 10 هفته می باشد. هر هفته شامل 2 ساعت آموزش که یک ساعت آن به صورت تئوری و آموزش سرفصل های دوره است و یک ساعت آن هم به صورت کارگاهی برگزار می گردد.

جهت ثبت نام در دوره آموزش فن بیان و صداسازی با شماره تلفن 88041297 تماس حاصل فرمایید.

محل برگزاری:

کانون سخنوران به نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 136

استاد دوره

دکتر حسین زند
دکتر حسین زنداستاد دوره فن بیان و صداسازی
ایشان دارای مدرک دکتری و سال ها سابقه تحقیق و پژوهش در حوزه علوم ارتباطات کلامی و غیرکلامی و مبانی نظری سخنرانی و سخنوری و تالیف مقالات متعدد در این حوزه و همکاری در ویراستاری کتاب های سخنرانی در اجتماعات، فن بیان و صداسازی، زبان بدن، بیان موثر، غلبه بر اضطراب هنگام سخنرانی و … و دریافت نشان درجه یک استادی از کانون سخنوران می باشد.

به جمع 20 هزار نفری کانون سخنوران بپیوندین!

در صورت پاسخگو نبودن تلفن مجموعه ، نام و تلفن خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم