aparat email instagram

   

  tel

  افرادی در اطراف انسان ها وجود دارند که پرسش هایی را بر زبان  می آورند که در عمل هیچگونه ارتباطی به آنها ندارد؛ اما  برخی به نظر میرسد که افرادی دائم در حال رصد کردن زندگی افراد و ساختن شایعات مشغول هستند برای نجات یافتن از اینگونه افراد راه حل های کاربردی ای وجود دارد

  1- انتخاب مسیر صحیح
  این گونه افراد اغلب خود متوجه نیستند که رفتار مودبانه ای ندارند، پاسخ دادن به آن ها، نادیده گرفتن آن ها،و هرچیز دیگر انتخابی شخصی ست اما باید در نظر داشت که برای هر واکنش می بایست لبخند و لحن آرامی داشت وبه جهت تلطیف واکنش،از شوخ طبعی نیز استفاده بهره برد تا بتوان به آرامی موضوع بحث را تغییر داد.


  2- اماده سازی خود
  می بایست پاسخ های مناسبی را در چنته داشت تا هر زمان که احساس شد توسط یک انسان بسیار کنجکاو مورد بازجویی قرار گرفته شده است، به او فهماند که پرسش های دور از ادبی دارد.
  برای برخورد با اینگونه افراد چندین راه حل وجود دارد:ارائه ی پاسخی طعنه آمیز و فهماندن آنکه سوالات آن ها جز فضولی چیزی نمی باشد.


  3- مشخص سازی حد و مرز
  برخی پرسش های کنجکاوانه بیش از باقی پرسش ها پرسیده می شود، پیش از آنکه روز آغاز شود، میبایست تصمیمی مبنی بررفتار خوش وجود داشته باشد تا بتوان پاسخ هایی از روی آرامش بروز داد که مفهوم آنکه فرد در حال کنجکاوی بیش از حد می باشد در خود داشته باشد.
  همواره به کودک خود می بایست یادآوری کرد که درباره ی هرچیز نباید کنجکاوی کند.اکثر کودکان؛ به صورت طبیعی سوالات کثیری همراه خود دارند؛ بنابراین آن ها به سمت آنکه چه گفت و گوهایی مناسب تر است آشنا شوند.
  برخی سوالات آزار دهنده از قبیل این موارد می باشد:
  1- درآمدت چه قدره؟
  برخورد با چنین پرسش رایجی چندین راه دارد، بسته به آنکه پرسشگر همکار است و یا صرفا یک همنشین است، پاسخ متفاوتی دارد.
  ساده ترین پاسخ آن است که گفته شود"من تنها میزان حقوق دریافتیم را به خانواده ام می گویم"بیشتر افراد، این پاسخ را میپذیرند. اما برخی آنقدر کنجکاو هستند که امکان دارد فشاری را وارد نمایند و حتی دست به توهین ببرند؛ در کمال خونسردی از این دام گریز زد و دائم موضوع را تغییر داد تا شخص مقابل متوجه گردد.
  روش دیگر پاسخ به همراه کنایه است،"آنقدر هست که اجاره و قبض آب و برق را بدهم و کمی نیز برای خرج استفاده نمایم" و یا "آنقدری نیست که بتوانم با آن هرکاری که بخواهم انجام دهم، تو چه طور؟"


  2- خونه ات را چند خریدی؟
  "به اندازه ی ارزش خانه های این محل پرداختم. خانه ی بسیار راحتی ست، از لحظه ای که پا درون آن گذاشته ام، حس کردم این همان خانه ای ست که می خواستم."پس از ان می بایست به سرعت کلام تغییر نماید تا شخص متوجه زیاده روی خود شود، راهکار دیگر آن است که با اصرار او "گوگل" را به او معرفی کرد تا با جست و جو به کنجکاوی خود خاتمه دهد.


  3- هنوز مجردی؟
  پرسشی که از آقایان و خانم های میان 30 تا 40 سال پرسیده می شود واز جانب آنان که عموما از توسط اقوام خبرخواه پرسیده میشود و موجب فشار روانی بر فرد می گردد.مناسب ترین پاسخ:"هنوز شخصی را پیدا نکرده ام که بتوانم با او کنار بیایم".


  4- لاغر شدی؟چاق شدی؟
  "احساس فوق العاده ای به خودم دارم، تو چه طور؟" این پاسخ به فرد این امر را متوجه می سازد که پرسش او ارزش یک پاسخ دقیق را ندارد.


  سایر پرسش های کنجکاوانه:
  بسیار کنجکاوی های فراوانی و افراد کنجکاو در اطراف وجود داردکه اگر فرد بخواهد به پاسخ های مناسب فکر کند، تمام وقت از بین می رود، راه حل مناسب آن است که چندین پاسخ صحیح آماده باشد که در موقعیت های مختلف حضور داشته باشد.
  -  چرا انقدر کنجکاوی؟
  -  من با خودم قرار گذاشته ام در این مورد با شخصی صحبت نکنم
  -  مکث به همراه لبخند: این چه سوالی ست که می پرسی!
  -  من اصلا به این موضوع فکر هم  نکردم، بهتر است در ارتباط با چیز دیگری صحبت کنیم.
  -  متوجه هستید که این سوال چه قدر بی ادبانست؟

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.