aparat email instagram

   

  tel

  زمانی که فردی در یک جکع مقبول واقع شود،باعث می گردد او امنیت خاطر بهتری را کسب نماید و انگیزه و اعتماد به نفس به سزایی دریافت نماید؛ در نتیجه نه تنها خود احساس مثبتی را دریافت می کند،بلکه موجب میشود تا با دیگر اشخاص ارتباط برقرار کند.در واقع پذیرش و مقبولیت فرد در جمع معامله ای برد- برد است و برای دستیابی به این معامله اقداماتی لازمه ی این امر می باشد.


  1- پیش روی آرام و مشغول به امورات خود
  عموما فرد تازه وارد در اولین ملاقات خود قصد دارد تا به اجبار خود را در گروهی وارد کند.این عملکرد، عملکرد ناصحیحی می باشد.یک فرد زمانی که در محیط کاری ورود پیدا میکند می بایست تنهادر جلسات و امور مربوط به شغل خود ورود نماید و از خود نمایی پرهیز کند.


  2- داوطلب برای سخت ترین امور
  کافی ست به جای آنکه فرد سعی نماید تا بهترین و جالب ترین فعل را برای خود انجام دهد و مسئولیت را از چنگ شخص دیگری در بیاورد، زمان را صرف آن کند تا متوجه شود در کدام قسمت می توان بیشترین منفعت را در گروه داشته باشد و به دنبال راه هایی باشد تا زندگی سایر افراد گروه را سهل تر نماید. بنابراین می توان با داوطلب شدن در کارهای سخت و بدون پاداش داوطلب بود تا دین را به گروه ادا کرد.


  3- عدم خواستاری نسبت به امور سخت از دیگر اشخاص
  تمامی انسان ها به کمک و مساعدت دیگران نیاز دارند،اما زمانی که کار مثبتی انجام داده شد، باید هوشمندانه جلو رفت و آرام پیش رفت.زمانی که انسان به دیگر اشخاص خیلی نزدیک نگشته است، نباید از آنها کاری بخواهد که مستلزم تلاش زیادی ست. بلکه میتوان در این مواقع از دیگران درخواست راهنمایی کرد.زیرا با این امر می توان اطلاعاتی را که که می خواهد به دست بیاورد و احترام ضمنی خود را به آن شخص هویدا سازد.


  4- کمک تنها در سخن نباشد
  زمانی که فردی در کار خود با مشکل مواجه می شود، باید وارد عمل شد و با راهکاری عملی و متناسب او را راهنمایی کرد و با این روش می توان از ناراحتی شخص مقابل و موضع گیری او علیه خود جلوگیری کرد.
  عده ی بسیار اندکی قبل از آنکه از آنها درخواست کمک شود؛ به دیگران پیشنهاد کمک می دهند.اما اغلب اوقات یک کمک کوچک می تواند تاثیر افزونی داشته باشد.

   

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.