سخنوران

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  15 دلیلی که مانع دوست یابی میشود

   

  انسان،پس از سپری کردن سن 25 سالگی، مانند گذشته نمی تواند به آسانی، دوستانی برای خود بیابد و یا آنکه روابط خود ا دچار تغییر رو به بهبود سازد و داشتن دوست خوب که بتوان آن را یاور همیشگی دانست، نیاز به یک تلاش دو طرفه دائمی دارد و دوست تاثیر مهمی در زندگی دارد و اگر شخصی دوستی در اطراف خود ندارد، ممکن است 15 دلیل سبب آن گردد.

  • ناله و شکایت

  اگر شخص دائم در حال غر زدن درباره ی شغل، بی پولی یا بی عدالتی زندگی باشد، جای تعجب نیست که دیگران تمایلی به وقت گذرانی با وی نداشته باشند، گله و شکایت بسیار حوصله سر بر می شود و دیگران را کلافه می سازد.

   

  • فراموشی دوستان در رابطه ی عاطفی

  اگر در طول رابطه ی عاطفی،فرد دوستان خود را فراموش کند، آن ها نیز منتظر نمی مانند تا او هر زمان که قصد داشت و به مشکلی برخورد، شنونده ی داستان های غم انگیز باشد!آن ها نیز فرد را فراموش می کند، بنابراین، باید به شکلی متعادل ارتباط را با دوستان حفظ کرد.

   

  • خودخواهی

  دوستی، نیازمند از خودگذشتگی ست، اگر شخص در هر زمان تنها به خواست خود اهمیت دهد، نمی تواند دوستی به مدت طولانی برای خود داشته باشد.

   

   

  • بی توجهی به دوستان

  اگر برای شخص دارای اهمیت نباشد که در زندگی دوستان چه میگذرد و چه سختی هایی را پشت سر گذاشته است،امکتن دارد افراد از ادامه ی دوستی با وی سرد شوند.

  انسان ها معمولا در رویارویی با بی توجهی دیگران نسبت به خود و عواطفشان، احساس بی احترامی می کنند.

   

  • حسادت

  باید از موفقیت دوستان شادمان گشت و در کنار آن ها جشن گرفت،حسادت افراد را آزرده و از یکدیگر دور میسازد.

   

  15 دلیلی که مانع دوست یابی میشود

   

  • جلب توجه

  اکثر انسان ها تمایلی ندارند با افرادی در ارتباط باشند که مسائل را بزرگ می کنند، اگر شخص پیوسته با سر و صدا دیگران را سرزنش کند و به شکل ارادی، افراد دیگر را ناراحت سازد، موجب پراکندگی می شود.

   

  15 دلیلی که مانع دوست یابی میشود

   

  • معامله گری

  بده و بستان در رابطه ی دوستی جای ندارد!اگر دائم حواس به آن باشد که نوبت چه کسی ست که بگوید به کدام کافه برویم یا نوبت کیست که به دیگری زنگ بزند، موجب راندگی دوستان می شود، در دوستی باید بخشنده بود و انتظار تساوی همیشگی را نداشت

   

  • انتظار زیاد از دوستان

  انتظار آنکه دوستان همیشه در دسترس باشند  و همیشه خواسته ها را برآورده سازد، راه به جایی نمی برد.ممکن است دوستان گاهی احساسات را جریحه دار و هر از گاهی ناامید سازد.اما این به آن معنی نیست که دوستان مناسبی نیستند و باید رابطه را با آن ها تمام کرد.باید سعی کرد همواره آن ها را بخشید.

   

  • سخن پراکنی

  اگر شخصی مداوم در حال صحبت از دیگران و سخن پراکنی باشد.افراد متوجه میشوند که گویی در غیاب آن ها نیز وی بدگویی می کند و باید به دیگران اعتماد را اثبات نمود.

   

  • زور گویی

  قاطعیت با زور گویی تفاوت دارد و عبور از خطوط قرمز دوستان و رفتار هجومی نسبت به آنها تنها تنهایی را با خود می آورد.

  (امتیاز 1 از 1 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.