سخنوران

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  اگر شما از جمله افرادی هستید که بسیاری از موقعیت‎های فردی یا اجتماعی خود را به‎خاطر دلهره و اضطراب در حین سخنرانی یا مکالمه با فرد مقابلتان از دست دادهاید؛ اگر احساس می‎کنید هنگام صحبت آنچه واقعاً منظور حقیقی‎تان است را نمی‎توانید به دلیل غلبه دلهره بر زبان بیاورید؛ یا اگر دانشجویی هستید که در فعالیت‎های کلاسی مانند کنفرانس یا دفاع از پایان‎نامه فقط و فقط به خاطر دست‌پاچگی هرگز نتوانسته‎اید وجهه مطلوبی از خود به نمایش بگذارید؛

  باید بگوییم که گروه سخنوران اولین مؤسسه آموزش فن بیان و مهارت‎های کلامی با هدف ارتقاء و بهبود روابط شغلی، درسی و زندگی شما در صدد است در طی سلسله مباحثی با عنوان غلبه بر اضطراب سخنرانی این نقص و کمبود را برطرف کند؛ پس با ما همراه باشید.  

  به نوشتهی مایکل کانتر استار، نویسنده و مربی یوگا، برطبق تئوری "یین و یانگ"، هر چیزی تاریکی نقطه مقابل و متضادی نیز دارد. نقطه مقابل استرس، تمدد اعصاب است. پس برای از بین بردن استرس باید راهی برای بدست آوردن آرامش پیدا کنیم.

  از نظرگاه مربیان حرفه‎ای یوگا، اغلب بهترین شیوه استراحت دادن بدن حرکاتی است که شامل وارونه شدن و پیچش بدن می‌‌‏شود. علت این موضوع این است که در حرکات چرخشی یا پیچشی یوگا، اندام‌‌‏هایی مانند کلیه‌‌‏ها و غدد فوق کلیوی که در بالای هرکلیه قرار دارند، سم‌‌‏زدایی می‎شوند. همانطور که بدن شما در حال پیچ وتاب ‌‌‏خوردن است، تصور کنید که غدد فوق کلیوی به آرامی تحت فشار قرار می‌‌‏گیرند و سموم، خون راکد و هورمون‌‌‏های کهنه از بین می‌‌‏روند و در ضمن به خاطر عمل وارونگی، خون تازه، اکسیژن و مواد مغذی به مغز وارد می‌‌‏شوند.

  با انجام این دسته از حرکات، "هیپوتالاموس" با خون تازه و اکسیژن بیشتر تغذیه می‌‌‏شود. هیپوتالاموس سیستم غدد درون ریز را از طریق غدهی "هیپوفیز" کنترل می‌‌‏کند و هر دو آنها در مغز قرار دارند.

  درحقیقت مدیتیشین بهترین تکنیک برای تقویت غدد فوق کلیوی است. از طریق مدیتیشن، آنچه را که دانشمندان  "واکنش تمدد اعصاب" می‌‌‏نامند، برانگیخته می‌‌‏کنید. این واکنش زمانی اتفاق می‌‌‏افتد که استفاده از سیستم عصبی پاراسمپاتیک (تغذیه و پرورش) را جایگزین استفاده از سیستم عصبی سمپاتیک (مبارزه و گریز) می‌‌‏کنید.

  هنگامی که پنج دقیقه مدیتیشن می‌‌‏کنید، در واقع انگار به‎خود می‎گویید: "اکنون زمان استراحت، هضم غذا، بازسازی و بهبود عوامل استرس‌‌‏زا و لذت بردن از اندیشه‌‌‏ها و اعمال شاد است؛ پس نفسی عمیق بکش تا عصب‌‌‏ها آرام شوند و بتوانند به غدد فوق کلیوی دستور دهند تا استراحت کرده و ترشح شدید آدرنالین و استروئید را در خون متوقف کنند".

  برای افرادی که از خستگی مدام رنج می‌‌‏برند، بیش از بقیهی افراد انجام مدیتیشن توصیه می‎شود.

   یکی از حرکات زیر را انتخاب کنید. یک یا دوبار در طول روز، سه حرکت یا بیشتر را به مدت پنج دقیقه انجام دهید.

  حرکات ساده‎تر

  ۱. در حالی که دراز کشیده‌‌‏اید، پاها را به موازات دیوار روی دیوار قرار دهید.

  ۲. روی زمین طاق‌‌‏باز خوابیده سپس ستون فقرات را به سمت پهلوها بچرخانید.

  ۳. در حالت نشسته روی زانو، دست‌‌‏ها و سر را به سمت جلو بدن روی زمین قرار دهید.

  حرکات پیچیده‎تر

  ۴. با تکیه به دست‌‌‏ها روی زمین معکوس بایستید. البته توانایی شما برای انجام این حرکت در صورت تمرین و مداومت در حرکات یوگا میسر می‎شود.

  ۵. حالت کودک شاد: در حالت خوابیده کف پاها را در دستان خود بگیرید.

  ۶. در حالت طاق‌‌‏باز بالشی در زیر کمر قرار داده، سپس زانوها را به طرفین باز کرده، کف پاها را به هم بچسبانید. دست‌‌‏ها را نیز در بالای سر حلقه کرده آرنج‌‌‏های خود را بگیرید.

  ۷. بدن را به حالت پل قرار دهید.

  برگرفته از اپک تایمز 

   

  (امتیاز 0 از 1 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.