aparat email instagram

   

  tel

  بسیاری از مشاغل هستند که در دنیا با عنوان"مشاغل استرس‎زا" شناخته می‎شوند. یکی از این مشاغل، سخنرانی کردن است که اغلب افراد آنرا، یکی از ترسناک‎ترین و دلهره‎‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏آورترین امور در زندگی خود قلمداد می‎کنند. پست امروز تیم سخنوران درباره‎ی همین موضوع، یعنی غلبه بر اضطراب در اجراء و... نوشته شده است؛ با ما همراه باشید.

  1. مهمترين زمان "اكنون" است
  ما زمان زيادي طول روز را در نگراني آينده به سر مي‎بريم. اگر تنها یکبار در طول عمرمان اوقاتی را که صرف نگرانی کرده‎ایم را محاسبه نماييم، متوجه مي‎شويم، مدت زمانی که به افکار نگران کننده پرداخته‎ایم، چیزی بیش از يك سال است!!! محققان متوجه شده‎اند كه نگراني و تشويش براي آينده، قسمت زيادي از فعاليت ذهني فرد را اشغال مي‎كند. در حالي‎كه اين نگراني، هيچ كمكي به شما نمي‎كند به هيچ وجه.
  اگر بيشتر وقت خود را به فكر كردن درباره‎ی تجربیات تلخی که در گذشته از سخنرانی کردن داشته‎اید یا نگراني درباره‎ی اجرای روز آينده بگذرانيد، هيچگاه نمی‎توانید به آرامش حقیقی برسید. براي رسيدن به آرامش روحي و فكري عمیق و واقعی، بايد فقط در زمان حال از زندگي خود لذت ببريد؛ نه افسوس گذشته را بخوريد و نه نگران آينده باشيد.


  2. محيط اطراف بسيار مهم است
   جايي كه كار مي‎كنيد و وقت خود را مي‎گذرانيد در وضعيت فكري شما تأثير عميقي دارد. شايد ما آگاهانه اين موضوع را درك نكنيم، ولي اگر دقت كنيد  شما در بعضي اتاق‎ها  احساس آرامش بيشتري داريد و تمايل داريد هنگام استراحت آنجا باشيد. به اتاق خود نگاه كنيد اگر بسيار درهم و برهم و ريخت و پاش است، مانند اين است كه مرتب كسي كاري را به شما يادآوري مي‎كند، ولي شما آنرا انجام نمي‎دهيد و اين چرخه همين‎طور را ادامه دارد.
  اين يادآوري به ‏صورت ناخودآگاه و مداوم جاي زيادي از ذهنمان را اشغال مي‎كند. اگر اتاق خود را مرتب كنيد و محيطي دلچسب براي خود فراهم كنيد، احساس بهتري نسبت به قبل خواهيد داشت و راحت‎تر مي‎توانيد خود را آرام و ريلكس نماييد.
  براي خريد سيستم‎هاي تهويه و تصفيه هوا، گل و ... خساست به خرج ندهيد تا شرايط بهتري براي خود فراهم كنيد. هر روز 10 تا 15 دقيقه وقت براي مديتيشن مشخص كنيد. در طول مديتيشن مي‎توانيد، روح و فكر خود را از دلبستگي‎هاي مادي رها كنيد.
   
  3. سازنده بودن به جاي به تعويق انداختن  
  رسيدن به آرامش و آسودگي خيال، فقط با استراحت كردن تمام وقت در ساحل دريا بدست نمي آيد؛ بلكه بايد بياموزيم چگونه آرامش را بدست بياوريم. مهم نيست كه در حال سخنرانی باشيم يا استراحت، مهم اين است كه بدانيم چه بكنيم.
  بنابراين كارهايي را كه بايد انجام شود، اولويت‎بندي كنيد. اگر تمامی امور مربوط به سخنرانی را با برنامه و از راه صحيح انجام دهيد، احساس استرس و فشار كمتري خواهيد داشت. وقتي كه مي‎خواهيم چند كار را با هم انجام دهيد، خود را زير بار فشار زيادي قرار داده‎ايد و در اين حال ايجاد آرامش، بسيار سخت و دشوار است.
  زندگي را براي خود سخت نكنيد. براي هر كاري زمان مشخصی قرار دهید و آنقدر به خود وقت بدهيد كه از انجام آن لذت ببريد. يك كار را تكميل نماييد و هرچه لازم است براي آن انجام دهيد. آنگاه پاداش شما لذتي است كه از انجام بي‎عيب و نقص آن كار، نصيب شما خواهد شد.

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.