aparat email instagram

   

  tel

  ما همه روزه، پیام‎هایی با موضوع مثبت‎اندیشی و ترویج صفات مثبت در خود دریافت می‎کنیم. این پیام‎ها اغلب به ما گوشزد می‎کنند که برای موفقیت در امور و فعالیت‎های روزمره، باید با باورهای غلط یا ایده‎های منفی خود مبارزه کنیم.

  سخنرانی کردن، یکی از مشاغلی است که برای موفقیت در جذب شنونده، بیش از هر فعالیت دیگری، نیازمند ترویج و گسترش باورهای مثبت و هوشیاری شخصیتی است. پست امروز تیم سخنوران، درباره‎ی همین موضوع نگارش شده است.


  نقش یک سخنران در جامعه به مثابه‎ی فردی تأثیرگذار است که اغلب افراد او را به عنوان الگو و آموزگار خود در مسیر زندگی می‎بینند. برای تبدیل شدن به یک الگوی حقیقی و راستین که سخنانش از قدرت جذب برخوردار است، باید از تمام اموری که شخصیت شما را خدشه‎دار می‎کند پرهیز کنید؛ از غیبت، تهمت، قضاوت نسنجیده در مورد افراد یا حوادث، حسادت، کینه، دروغ، جر و بحث کردن با دیگران و خلاصه رنجاندن دیگران به شدت پرهیز کنید.

  زمانی که به دیگران خوبی و کمک می کنید، تجمعی از نیروهای مثبت به دور خودتان فراهم می‎آورید و این نیروهای مثبت، باعث آرامش و شادی شما می‎شوند. پرورش صفات مثبت، به مرور زمان تأثیر خود را خواهد گذاشت و از دلهره‎ها و اضطرابی که اغلب در حین سخنرانی به‎وجود می‎آید، خواهد کاست.   
  ذهنتان را برای بالا بردن آگاهی حسی پرورش دهید. اغلب، ما به این مسئله توجه چندانی نداشته‎ایم که حواس پنج‎گانه خود را از یکدیگر تفکیک و آن‎ها را به صورت مجزا از یکدیگر حس کنیم. امروز روی بینایی تمرکز کنید، فردا روی چشایی روز بعد روی بویایی و … مثلاً: زمانی که در حال دوش گرفتن در حمام هستید، قطرات آب را روی بدن خود احساس کنید و از این که باعث تمیزی و آرامش شما می‏شود، لذت ببرید.


  موقعی که در حال غذا خوردن هستید فقط روی طعم و مزه غذا تمرکز کنید. وقتی در حال ریختن چای در استکان هستید، به صدای ریزش آن گوش دهید. به این ترتیب، با جدا کردن تجربیات حسی‎تان از یکدیگر، می‎توانید توجه خود به جزئیات را افزایش دهید، ضمن اینکه هوشیاری و تمرکز خود را نیز در همه لحظات زندگی حفظ می‎کنید.
  حفظ تمرکز و هوشیاری دائم در حین اجراء یکی از نکاتی است که هر سخنوری، خواهان دست‎یابی به آن است. با انجام این تمرین می‏توانید با آگاهی و تمرکز بیشتری، سر صحنه‎ی اجراء حاضر شوید.

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.