سخنوران

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

  "شفافیت، انفصال، تعادل "سه ویژگی که به گفته ی "کاری کوپفر"نویسنده ی کتاب "مذاکره ی اصیل"به جهت موفقیت در معاملات کاری،مسکن و یا خودرو اهمیت کلیدی دارند. اما در میان مذاکره کنندکان افرادی هستند که مبتلا به 6 مورد می باشند و این امر آن ها را به جهت شکست کاری یاری می رساند.

   

  1- نداشتن آمادگی

  مذاکره کننده قبل از ورود به جلسه می بایست از آمادگی خود مطلع باشد،او باید به یک آمادگی درونی دست بیابد و اهداف خود را بداند و خوش خیالی را کنار بگذارد او چندین بار می بایست نقشه ی مذاکره را در ذهن خود بچیند

  2- غرور

  چه بسیار معاملاتی که به علت غرور و خودبرتر بینی به سرانجام نرسیده اند.امکان دارد فرد در ارتباط با چیزی که نمی داند اطلاعات نپرسد و یا حاضر نباشد مسئله ی نسبتا ناچیزی را که به غرور لطمه می زند، را رها کند.

  اما آن سوی قضیه را می بایست نگریست،افرادی که ار ارزش خود آگاهی ندارند و خود را به بهای ناچیزی می فروشند در شراکت شانه خالی می کنند زیرا از اعتبار کاری خود اطمینان ندارند.

  حس دوست داشته شدن نیز معاملات را بر هم میزند،زیرا امکان دارد به جهت جلب احترام طرف مقابل امتیازی به او داده شود.

  اگر فرد به جهت تقویت غرور خود دائم از خود صحبت به میان آورد،امکان دارد اطلاعاتی را لو دهد که نباید اعلام کند و به نکات طرف مقابل گوش فرا ندهد.

   

  3- ترس

  رایج ترین ترس در امر مذاکره،ترس از شکست و ناشناخته ها می باشد. با وجود اضطراب،نمی توان مذاکره را به خوبی پیش ببردو به جای غلبه بر آن ترسها معامله و مذاکره را خراب خواهد کرد.مذاکره کنندگان اغلب از دنیای جدید،ناشناخته  و نامعلوم پیش روی خود می ترسند معامله ی ارزشمند را از دست می دهند.

  4- منعطف نبودن

  عدم انعطاف مساوی ست با شکست در رابطه ی کار،می بایست هدف خود را شفاف بیان کرد و در برابر نحوه ی طراحی معامله از خود گذشتگی نشان داد.برخی افراد آنقدر برای ورودبه یک معامله ناامیدانه عمل می کنند که همه چیز را فدای آن می کنند و از سوی دیگر برخی به طرف مقابل آنقدر فشار می آورند که او را فراری می دهند.

   

  5- احساساتی شدن

  انسان در امر مذاکره نباید اجازه دهد تا احساسات او زمام معامله را در دست بگیرند بلکه برای فائق آمدن می بایست از احساسات خود یادداشت برداری کند:چرا ناراحت است؟

  واقع گرایی ریشه ی ناراحتی می بایست پیدا شود.

  6- صداقت

  روش های فریبنده از هر جهت فرد را وسوسه خواهد کرد. اما فرد به نوع دیگری از اخلاقیات نیاز دارد، می بایست مطمئن باشد که معامله مطابق نیازها و خواسته ها می باشد تا به شفافیت و انفصال و تعادل برسد.

   

   

  (امتیاز 0 از 1 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.