سخنوران

   

  aparat

  email

  instagram

  linkdin

   

  tel

   زبان بدن

   

  تاثیری که زبان بدن در مراودات کاری و تجاری دارد فوق العاده است. زبان بدن کلید موفقیت در مذاکرات،سخنوری و ارتباطات اجتماعی است. در این مقاله ما به بررسی پنج راز مهم زبان بدن که شما را قدرتمندتر و  جذابتر نشان می دهد، می پردازیم.

   

  1- برای افزایش مشارکت، باید شما یک شنونده حرفه ای باشید:

   

   زبان بدن

   

  اگر می خواهید مردم تمایل زیادی برای ارتباط با شما داشته باشند، باید آن ها را بشنوید. بسیار مهم است که مردم شنیده شوند. زمانی که به آن ها خوب گوش می دهید، احساسات مثبت آن ها را تحریک می کنید. حس خوبی به آن ها می دهید. آن ها احساس می کنند که برای شما مهم هستند، پس به شما اعتماد می کنند و شخصی را که چنین حسی به آن ها داده است را مهم می شمارند.

   در هنگامی که با شما صحبت می کنند از نگاه کردن به ساعت، چک کردن موبایل، ضربه زدن با دست روی میز، تکان دادن پاها، بازی کردن با خودکار، انگشتر، کراوات و یا سایر وسایل تزئینی و هر رفتار دیگری که نشان می دهد حوصله شما سر رفته است و کلافه شدید، پرهیز کنید.

  از زبان بدن مناسب برای گوش دادن استفاده کنید. زبان بدن های بررسی بسیار مناسب هستند و به دیگران این پیام را می دهد که شما مشغول ارزیابی سخن آن ها هستید. البته هر از چند گاهی با استفاده از زبان بدن تایید مثل تکان دادن سر و بیان جملات تاییدی، می توانید جذابیت ارتباطی خود را دوچندان کنید. در هنگام نشستن، مراقب باشید که کمی به طرف مقابل خم شوید و اگر کسی از بیرون نگاه کند کاملا متوجه شود که شما مشغول گوش دادن به صحبت های کسی هستید.

  پرسش های کوتاه و بیان جملات کوتاهی که این پیام را به مخاطب می دهد که شما فعالانه به صحبت های آن ها گوش می دهید، مهارت ارتباطی مهمی است که ارتباط با شما را دلپذیر و دوست داشتنی می کند. گاهی می توانید با گفتن این جمله که "متوجه نشدم این قسمت را دوباره تعریف می کنید" از او بخواهید یک قسمت از حرف هایش را دوباره تکرار کند.

  همچنین در بعضی مواقع جمع بندی صحبت های طرف مقابل می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد و شما را به عنوان فردی دقیق و جذاب به دیگران معرفی کند. صحبت های او را خلاصه کنید و به او بگویید "من منظور شما را درست متوجه شدم؟"

   

  2- برای افزایش ارتباط، موانع را حذف کنید:

   

   

   

  در هنگام ارتباط با دیگران نباید اجازه بدهید هیچ مانعی به صورت آگاهانه و عامدانه بین شما قرار گیرد. حتی قرارگیری عمدی فنجان قهوه یا بشقاب می تواند این پیام را به دیگران ارسال کند که این ارتباط دچار مشکل است و او به راحتی نمی تواند به شما اطمینان کند. یکی از تحلیلگران زبان بدن معتقد بود از روی نحوه دست گرفتن فنجان چای می شود نوع ارتباط را مشخص و تحلیل کرد.

  مراقب باشید حتی دست های شما هم به عنوان مانع ارتباطی عمل نکند. بنابراین از زبان بدنی که حالت گارد دفاعی دارند استفاده نکنید. به هیچ عنوان دست به سینه نشینید، پاهای خود را به هم قلاب نکنید، سر خود را به عقب نگیرید و از بالا به طرف مقابل نگاه نکنید.

   

  3- دست دادن

   

  زبان بدن

   

  تحقیقات مدارس بازاریابی نشان می دهد مدم کسانی که با آن ها دست می دهند را دو برابر بیشتر به یاد می آورند. دست دادن صحیح و اصولی می تواند شما را یک فرد قدرتمند و توانمند و دارای اعتماد به نفس نشان دهد. البته مراقب باشید که اگر اصول و نکات صحیح دست دادن را رعایت نکنید، می تواند کاملا اثرات معکوس داشته باشد. برای تمامی افرادی که ارتباطات برای آن ها مهم است آموزش صحیح و اصولی دست دادن بسیار ضروری است.

   

  4- زبان بدن آیینه

   

  زبان بدن

   

  استفاده از زبان آیینه یکی از مهارت های ساده و مهم برای نشان دادن توافق است. اگر می خواهید حس توافق را به طرف مقابل منتقل کنید می توانید زبان بدن او را تقلید کنید. زبان بدن آیینه با تقلید حرکات صورت و بدن آغاز می شود و بعد شما می توانید ژست های طرف مقابل را تقلید کنید و بدن خود را در حالت های مشابه قرار دهید.

   

  5- برای دریافتن حقیقت به پاها نگاه کنید:

   

  زبان بدن

   

  در هنگام ارتباط اصولا مردم بیشتر روی چهره و دست ها و بالاتنه تمرکز دارند و کمتر مراقب حرکت پاهای خود هستند. دقت به پاهای طرف مقابل می تواند دقیق تر و صحیح تر، راز زبان بدن و احساسات طرف مقابل را برای شما آشکار کند. قلاب شد پاها، تکان خوردن پاها و فرم قرارگیری پاها روی هم همه میتواند علامی باشد که احساسات و نگرش های طرف مقابل را به شما نشان دهد.

   

  6- مراقب گارد دفاعی طرف مقابل باشید:

   

  زبان بدن

   

  اگر دارید مذاکره می کنید و یا برای دیگران صحبت می کنید، مراقب ژست ها و رم زبان بدن آن ها باشید. اگر آن ها از زبان بدنی استفاده می کنند که حالت دفاعی دارد، بدانید که یا با حرف های شما مخالف هستند و یا احساس ناخوشایندی دارند که مانع ایجاد ارتباط می شود. اولین کاری که باید بکنید این است که گارد دفاعی طرف مقابل را باز کنید. اگر دست به سینه نشسته اند، سعی کنید خواراکی به آن ها تعارف کنید یا از آن ها بخواهید فرمی را پر کنند که مجبور شوند دستانشان را باز کنند. در این صورت احتمال موفقیت مذاکرات هم بیشتر می شود. اگر در مقابل جمع صحبت می کنید، باید سعی کنید از طریق بیان خاطره یا مطالب طنز، جو صمیمی ایجاد کنید که حالت دفاعی زبان بدن افراد تغییر کند.

   

   

  (امتیاز 0 از 1 رای)

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر بعنوان میهمان

  0
  نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد

  دوره های اموزشی سخنوران

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون سخنوران می باشد.

  Please publish modules in offcanvas position.