Project Description

چه کسانی باید در کلاس آنلاین فن بیان و صداسازی شرکت کنند؟

کلاس آنلاین فن بیان و صداسازی مختص به داوطلبینی است که به دلیل بعد مسافت و همچنین مشغله کاری امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند.

شرایط لازم برای شرکت در کلاس آنلاین فن بیان و صداسازی

برای شرکت در کلاس های آنلاین فقط کافیست اینترنت با سرعت حداقل 512 کیلوبایت بر ثانیه را تهیه کنید. بعد از ثبت نام در کلاس آنلاین، یک  Username & Password  اختصاصی به نام متقاضی تعریف شده و قابلیت دسترسی به پورتال برای ورود به کلاس داده می شود.

امکانات کلاس های آنلاین فن بیان و صداسازی

1-امکان پرسش و پاسخ در حین آموزش

2- امکان مشاهده سوال و پاسخ سایر هنرجویان

3- امکان انجام تمرینات کارگاهی به صورت آنلاین به همراه نقد استاد

4- امکان دریافت جزوات و فایل ها

5- امکان دریافت فیلم ضبط شده کلاس در صورت عدم حضور در کلاس

6- امکان جبران غیبت در سایر دوره های آنلاین با هماهنگی مدیر آموزش و استاد

معرفی دوره فن بیان:

تاثیرگذاری بر دیگران و ایجاد جذابیت در ارتباطات موضوعی نیست که در دنیای ارتباطات بتوان آن را نادیده گرفت. قبل از آنکه شما در برقراری ارتباط انسانی سخن گفتن را آغاز کنید، قضاوت، ارزیابی و سنجش دیگران بر مبنای ظاهر، نحوه آرایش صورت، لباس، زبان بدن و ادب و آداب معاشرت شماست. اما هنگامی که شروع به سخن گفتن می کنید همه ویژگی های دیگر انسانی رنگ می بازد و این سخن، کلام و فن بیان شماست که به شخصیت شما تبدیل می شود.

همه ما هنگام صحبت کردن و سخنرانی در جلسات مهم کاری و یا هنگام رویارویی با جمعیت، ترس و اضطراب را تجربه کرده ایم. لرزش صدا، تپش قلب، عرق کردن کف دست ها، تنگی نفس و رنگ پریدگی صورت از علائمی است که در چنین زمان هایی ظاهر می شوند. ترس و اضطراب و لرزش صدا و تنگی نفس عرصه را بر ما تنگ می کند و همه آن چیزی را که می خواهیم بیان کنیم را فراموش می کنیم. این ترس گاهی مثل خوره به جانمان می افتد و باعث می شود که از تمامی موقعیت هایی که ممکن است ما باید در میان جمع حرف بزنیم، گریزان باشیم. فرار از موقعیت تنها راه چاره ای است که در این مواقع به ذهن همه ما خطور می کند.

از طرف دیگر ضعف در کیفیت، برد و حجم صدا در بسیاری از مواقع سبب می شود که دیگران شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس و خودباوری و حرفه ای گری تصور کنند. یک صدای ورزیده و مجرب، می تواند بسیاری از ظرائف و دقایق تکنیکی بیانی را با زیبایی شکوهمندی به نمایش بگذارد و تاثیر دقیق و عمیقی روی دیگران به جا بگذارد. تقویت صدا به طور مستقیم ارتباط با تقویت عضلاتی دارد که در تولید صدا نقش دارند. عضلاتی که به دلیل عدم کارکرد صحیح تولید صوت، به شدت ضعیف شده اند و کارایی خود را از دست داده اند. آموزش و تمرین های صداسازی می تواند صدای شما را صدها بار بهتر و قویتر از آن صدایی که امروز در اختیار دارید تبدیل کند.

از یاد بردن موضوعات و مطالبی که می خواهیم در مورد آن سخن بگوییم از مشکلات دیگری است که هنگام سخن گفتن در جمع برای ما پیش می آید. همین مورد خود به ترس و اضطراب ما بیشتر دامن می زند و عنان سخن و کلام را از دست می دهیم و به شدت دچار هیجان می شویم. در چنین حالتی پیدا کردن کلمات مناسب برای بیان جملات، کاری بسیار دشوار می شود. زمان طولانی را باید صرف کنیم تا یک کلمه را بتوانیم پیدا کنیم. ضعف دایره واژگان کاربردی ما یکی از بزرگترین نقاط ضعف ماست. فقر دایره واژگان کاربردی باعث مکث های طولانی برای پیدا کردن کلمه و واژه می شود.

در دوره فن بیان شما مهارت مدیریت اضطراب و استرس خود هنگام صحبت کردن در جلسات و در میان جمعیت، مهارت تلفظ دقیق و درست کلمات و واژگان، مهارت متن خوانی، شعرخوانی و دیالوگ خوانی، مهارت افزایش دایره واژگان، مهارت برقراری ارتباط موثر انسانی، مهارت تحلیل زبان بدن خود و دیگران و پیش بینی شرایط و موقعیت کلی ارتباط از طریق زبان بدن و مهارت چگونگی تقویت قدرت و حجم صدا را خواهید آموخت.

توصیه ما به تمامی پدران و مادران، دختران و پسران، دانشجویان و هنر جویان، پزشکان و مهندسان، وکلا، مدیران و کارمندان، بازرگانان و بازاریابان و کسانی که در امر تعلیم و تربیت کار می کنند و همه کسانی که در امر سیاست و ساماندهی اجتماع مشغول فعالیت هستند این است که ارتقای فرهنگ ارتباطی و کلامی نیاز به آموزش دارد. ما در کانون سخنوران بر آنیم تا بتوانیم دریچه ای نوین را در مقابل چشمان شما بگشاییم تا بتوانید نگاهی متفاوت به جهان، نگاهی متفاوت به سخن، به کلام و اساسا نگاه متمایزی را به انسان و انسانیت را تجربه کنید.

شرکت در دوره فن بیان به تمامی افرادی که به پیشرفت و ارتقای مهارت های فردی، کاری و حرفه ای خود و ایجاد جذابیت و اثرگذاری بر دیگران از طریق مهارت های ارتباطی و سخن و کلام قدرتمند می اندیشند، توصیه می شود.

سرفصلهاي دوره:

1-غلبه بر اضطراب هنگام سخنرانی

2- تکنیک های فن بیان

3- تکنیک های صداسازی

4- تکنیک های تلفظ قدرتمند

5- آکسان گذاری

6- دایره واژگان و موسیقی در گفتار

7- آداب معاشرت

8- تحلیل زبان بدن

زمان دوره:

طول این دوره 10 هفته می باشد. هر هفته شامل 2 ساعت آموزش که یک ساعت آن به صورت تئوری و آموزش سرفصل های دوره است و یک ساعت آن هم به صورت کارگاهی برگزار می گردد.

جهت ثبت نام در کلاس آنلاین فن بیان و صداسازی با شماره تلفن 64071 یا 88041297 تماس حاصل فرمایید.